Kedi Tırmalaması

Lunas

Bir tanıdığımın bahçesinde doğuran kedi vardı yani arkadaşımın kedisi ben hep sevmeye giderdim onları. Asıl konuya geçiyim: tırmalama. Yavru kedi beni tırmaladı kuduz aşımı yapmalı mıyım ya da ne sürmeliyim yardımcı olun lütfen.

18 CEVAP

GammaLamina

Büyük ihtimal kelimeleri yanlış biliyorsunuz ya da sadece kendi tecrübelerinize göre yorum yapıyorsunuz. Burada bir insana bir şey olsa bunun sorumluluğunu nasıl almayı planlıyorsunuz? 'Yaa ben sadece yorum yapmıştım beni ilgilendirmez' diyerek mi?

Burada gayet mantıklı açıklamalar yapılmış; kuduz riski azdır, öyle bir şey olsa birçok hayvanda ölümler görülürdü, arkadaşınızın kedisi olduğu için endişelenmeyin diye. Siz gelmiş 'saçma', 'triplerdesiniz' kelimelerini kullanıp anne sütü içen kedi kuduz olmaz argümanını savunuyorsunuz. Hem soru sorana kabalık ediyorsunuz hem de altında hiçbir bilimsel temel bulunmayan fikrinizi belirtiyorsunuz. Fikrinizin anlamsız olduğu vurgulandığında 'boş' olarak nitelendiriyorsunuz.

Kuduz tükürükle bulaşan bir hastalık. İsterseniz kuş sütü için ya da içirin, kuduz bir hayvanın tükürüğüne maruz kalırsanız ya da evcil hayvanınız kalırsa kuduz olabilirsiniz/olabilir.

Lunas

İyiymiş c: Yeniden çok çok teşekkür ederim c:

lunde

Hastaneye gittiniz mi?