Kedi De Uyuz

Semy

Merhaba. Kesimde önce mantar vardı tam o geçti derken tekrar yaralar cıktı boyun kısmında falan veterinere gittik uyuz olduğunu söyledi evden çıkmadan nasıl bulaştı anlayamadım. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı ? Birde ankara Etimesgut da uygun bi veteriner bilen var mı ? Öğrenciyim ve bu gittiğim veterinerde fiyatlar öğrenci bütçesine uygun değil

4 CEVAP

GammaLamina

Uyuz başka kediden bulaşacağı gibi, bağışıklık sistemindeki düşüklükten de kaynaklanabilir. Dolaylı yoldan da bulaşabilir, doğrudan da. Yalnız fotoğraftakiler bana uyuz gibi değil de mantarmış gibi geldi. Başka bir hekime göstermekte yarar var. Maalesef Ankara'da uygun bir veteriner kliniği nerede vardır bilmiyorum. Buradan cevap çıkmazsa internette fiyat bilgisi verenler mutlaka vardır, bir bakın derim.

Esmonic

Merhabalar, Benim kedimin de kulaklarında mantar başlangıcı vardı hemen aşı yapıldı. Çok geçmeden de kulak uyuzu oldu. Onu da temizlettirdik. Fotoğraftakiler mantar gibi geldi. Kediniz mantar aşısı oldu mu acaba ?

Ecerana

Benim de iki kedim şuan uyuz iğnesi vuruluyor hafta da bir kere 3 hafta vurulacak dedi veterinerimiz. Bizim ki ler de evden çıkmıyor ama bir kedim kızgınlığa girdiği için bağışıklığı düşük bu aralar o yüzden de uyuz oldu diye düşünüyorum dolayısıyla diğer kedime de bulaştırdı. Mantar hakkında bilgim yok ama fotoğraf da veterinerinizin dediği gibi uyuz gibi görünüyor. Umarım iyileşir kediniz

Semy

Mantar vardı aşı olduk ilaçlarla falan o geçti sonra uyuz cıktı dediğiniz gibi ankaraya geldiği için yeni evine alışmakta zorluk çekti yemek yememeye başladı vitamin falan aldık ama bağışıklığı çöktü şuan iyi yemek yemesi mantarı da geçti şuan uyuzuyla uğraşıyoruz