Aşırı Bakım

guineapigela

Biliyorsunuz ki kediler kendilerini yalayarak birnevi bakim yaparlar.Ama benim kedim cok asiri yapiyor.Ve cildini tahris etmeye basladi bu durum.Veterinere gidecegim ama suan kedimden uzaktayim.Bu durum ben gitmeden once baslamisti zaten.Nedenini veterinerimi arayarak sordum.Stresten kaynakli dedi.Eve yeni bi kedi aldim (simdi aldim dedi diye linc etmeyin beni SAHIPLENDIM) onun yuzunden oldugunu dusunuyoruz.3-4 gune geri donucem. Merak etmeyin suan kedim ve hayvanlarima arkadasim bakiyor ama vete goturecek durumu yok benim burdan para yollamak icin vaktimde yok. Sizce simdilik neyabiliriz.ve pskilojik olarak bu durumu nasil duzeltecegiz?? Onerisi olani dinlemek isterim

3 CEVAP

GammaLamina

Fiziksel anlamda tahriş olan yerleri için bir tedavi gerekebilir. Mental anlamda onun sahipleneceği bir alana ihtiyacı olabilir. Düzenli oyunlar, çıkabileceği ve tetikte kalmadan uyuyabileceği bir alanı olması önemli. Kıskançlığı varsa gerekli ilgi de gerekir.

guineapigela

Yasayan varsa bu sorunu nasil cozduklerini yaazabilirlermii

guineapigela

Gncl