Kedim İle Seyahat

Taskiner

Arkadaşlar malum önümüz bayram köye gidicem 1.5 w saatlik bir yol arabayla gidicez bu yol boyu ne yapmalıyım kedim oradaki eve nasıl tepki verir lütfen bilenler varsa yardım edebilir mi

8 CEVAP

Gamzessven

1,5 saat yakınmış hem de kendi arabanızlaysa çok sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. İstanbulda biz veterinere götürürken trafik olduğunda bazen 1,5 saatte götürüyoruz duruyor kutusunda. Sıkılırsa kucağınıza da alırsınız. Gittiğiniz yeri hiç yabancılamayabilir de. Bir arkadaşımın kedisi hemen alışmıştı sanki daha önce gittiği bir yer gibi. Ama bazı kediler de kendi evini arıyor ve saklanıyor. Öyle bir durum olursa da zorla saklandığı yerden çıkarmaya çalışmayın sessiz bir odaya koyun alışmasını bekleyin. Çok gürültülü ve kalabalık olmadığı sürece atlatacağını düşünüyorum

Anonymus552223

İki gun icin goturmenize bile gerek yok aslinda, kediler duzen degisikligini pek sevmiyor, gittiği yere alışamayabilir. Yavru kediyse alismasi kolay oluyor da yetiskin ve cekingen bir kediyse evde birakin yeterli mamave suyla. Bi de arabada kutusundan kacmamasi için hic salmayin bence. 1.bucuk saatte birsey olmaz.

Taskiner

Zaten 2 gün kalacağız teşekkür ederim :)

Taskiner

2 gün kalıcı ama götürmezsem bakıcı çok kişi kalmıyor burada yalnız başına da ne olacağını nasıl olacağını bilmiyorum daha 1.5 haftadır bizle gözümüzden sakınıyoruz :))

Taskiner

Klavye mağduruyum :)) kalıcaz* ve bakıcak* olucak

Taskiner

Ve söylemeyi unuttum 6 aylık

Anonymus552223

Yalniz da kalabilir 2 gunde birsey olmaz. Duzen degisikliginden iyidir. Eve 4 5 yere su koyun 4 5 yere ma a koyun. Kapilari kapanmicak sekilde dayayin. Sıkışabilecegi yerleri kapatin. Ama yine de siz daha bilirsiniz kendi kedinizi. Bazi kediler değisikligi pek umursamazken bazilari aşiri panik oluyor. Panik olur alişmazsa gittiginiz yerde de rahat edemezsiniz kediyle.

Fsena

Bende kısa tatillerde götürmüyorum
Giderken cok korkuyor.çok fena oluyo.2 gün için
Kumunu ayarlayıp,mama su kabını ayarlayabilirsiniz.büyük iki kap mama koyuyorum.3 kapta su koyuyorum.benim 2 kedim olduğu için biraz fazla koyuyorum malzemerini gitmeden önce
2 kap mama koyup 2 kapta su koyarsanız çok iyi olur.sizde sıkıntı çekmezsiniz kedinizde sıkıntı çekmez