İç Parazit Aşısı İçin İğne Mi Daha İyi Hap Mı?

Bhrsnmz

Merhabalar kedimin iç dış parazit aşı zamanı geldi iğne yaptırmak istemiyorum dışarı çıkarmak veterinere götürmek onu çok huzursuz ediyor sürekli iğne yaptırdığım için bu zamana kadar sağlığıyla ilgili sıkıntı yaşamadık ilk kez hap vermiş olcam iğne kadar etkili olur mu ya da aralarında bir fark var mıdır fiyat farkı oldukça fazla hap çok uygun birde bunu duyunca kafam karıştı yardımcı olur musunuz??

10 CEVAP

bappatan

Ben de hap kullanıyorum çünkü aşı sadece iç parazitten koruyor ama varsa dökmüyor hap ise hem 2-3 aylık bir koruma hem de içeride varsa 3 gün içerisinde dökme yapıyor. Kedi hap ile strese girmiyor içirmesi 30 saniye. Hapın fiyatı 8 tl iken iç parazit 25-50 arası değişiyor. 3 evetle hapı tavsiye ederim ben 5 yıldır hap yutturuyorum :)

Om3r

Seninle aynı benım kedide dışarı cıkarmak sıkıntı bende hap verıyorum 5 senedır, sayılıdır bı kaç kez vermişimdir, veterınere goturme sakın 10 liraya hap al yarısını kır kedıyı ensesınden tut parmagınls hapı bogazına kdr götür bırak kendılıgınden yutuyor bı 5 dk bekle başında kusmasın emın okdır, senede bır versen yeter yanı dışkısında yoksa parazıt hıç verme en cok 6-7 ayda bır ver veterınere sorsan olmaz der 3 ayda bır paracı hepsı:)

Anonymus552223

Ben de hap kullaniyorum, icirebilirseniz hap iyi.

beautifulcat

Benim kedim iğne olduğunda iğne yerinde şişlik oluyor bazen, o yüzden hap tercih ediyoruz biz :) Eğer öyle bir durum varsa hap daha sağlıklı olabilir.

VASVIYE

ben fiyat farkı olduğunu bilmiyordum kedimin 2 sine hap diğerine iğne yapıyorlar çünkü hapı yutmuyor

Bhrsnmz

Çok teşekkür ediyorum cevaplariniz için :)

bappatan

Hapı yutmaması imkansız bir durum yalnız kedilerde siz yutturamıyor olabilirsiniz. Gırtlağına kadar ittirmeniz gerekiyor hapı direk ağzına koyarsanız zaten yutmasını beklemeyin :)

Ahmet9494

Hapı içtikten sonra kusma olayı olmuyor ise 1.tercih hap olmalı

Busel_18

İç parazit dış parazitte ense damlası kullandı veteriner bizim kediye ama.

Anonymus552223

Damla da olur daha kolay uygulaniyor. Fakat en iyisi ilkinin igne olarak olmasi, sonrakilerin hap. Benim veterinerim boyle dusunuyor en azindan. Ilki igne olmasini da açiklamisti ama unuttum. Damla her parazite etki etmiyor sanirim o yuzden