Tasma Alışkanlığı

Sevvaal

Kedimiz 2 buçuk aylık ve şimdiden alışsın diye tasma almıştım . Ucunda zil olduğu için rahatsız oldu sanırım sürekli ısırmaya çalıştı tasmayı. Birkaç dakika sonra çıkardık çünkü tasmayı ağzının arasına geçirmiş. Tasmaya nasıl alıştırabiliriz? Ağzının arasına getirmesinden korktuğum için bir daha takmadım hiç. Gördüğüm çoğu kedi direkt tasmayı takıyor aslında.

5 CEVAP

eylemcaliskan

Ben de evde dolaşan kedilerin için tasmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Tasmayı çıkarmaya çalışırken muhtelif yerlerinden yaralanan birçok kedi var maalesef. Aynı zamanda allah korusun görmediğiniz bir anda bir yere takılabilir. Tabi yine de sizin tercihiniz en nihayetinde.

Bence zili çıkarın. Sürekli ses çıkardığı için değil kedi ben bile rahatsız oluyorum. Tasmaya alıştırmak için de her tasma taktığınızda ödül maması verebilirsiniz. Bana sorarsanız ev kedileri için tasma pek gerekli değil ama.

LIGHTNING

tasmayı boynunda bir parmak boşluk kalacak şekilde takın, burada da satılan rogz marka tasma güvenli bir yere takıldığı zaman otomatik olarak açılıyor

Gozdetemizel

Buyuyene kdr takmayin.kucukken en sıkı halde bile agizlarina gecirmeyi basariyolar.biz bunu 2 kere yasadik,sonra bu siteden safe kilitli tasma aldim.biz evde yokken ya da gece kapi koluna falan tasmayla asili kalsa bogulur cunki.bu aldigim tasma kedinin agirligiyla kilidini attiriyor.ancak bunun icin kedinin kilo olarak biraz fazlalasmasi lazim.gerek olmadikca hala takmiyorum 10 aylik suan.

Gozdetemizel

Buyuyene kdr takmayin.kucukken en sıkı halde bile agizlarina gecirmeyi basariyolar.biz bunu 2 kere yasadik,sonra bu siteden safe kilitli tasma aldim.biz evde yokken ya da gece kapi koluna falan tasmayla asili kalsa bogulur cunki.bu aldigim tasma kedinin agirligiyla kilidini attiriyor.ancak bunun icin kedinin kilo olarak biraz fazlalasmasi lazim.gerek olmadikca hala takmiyorum 10 aylik suan.