Kedim Kaçıp Eski Evimize Gidiyor

eylemcaliskan

Merhaba. Geçen gün taşınma durumu ile ilgili bir soru sormuştum. Sonunda taşındık ve iki kedim hemen ayak uydurdular ancak büyük olan camdan kaçıp kaçıp eski evimizin bahçesine gidiyor. Bu arada giriş kattayım, cam yüksek değil. Diğer ev de buraya yakın ama kedimi geri getiremiyorum. Taşıma kabına koymam yaklaşık 40 dakikamı alıyor, çıldırmış gibi tırmalıyor. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Teşekkürler

5 CEVAP

VASVIYE

alışana kadar pencereleri kapatın bence evi tanımasına izin verin benim kedimde kızgınlıkta evden kaçmıştı bizde 1.kattayız ilk başlarda pencerenin önünde sürekli miyavlıyordu sonra ödül mamaları yaş mamalar oyuncaklar derken alıştı eve artık miyavlamıyor

Esosh08

Kediler insana değil mekana bağlı oldukları için bu davranışları gayet normal. Bir süre dışarıya bırakmamanız daha doğru olur. Kısır değilse kızgınlığa girip de gidiyor olabilir mi?

Esosh08

Merhaba, merak etmeyin yeni evine de alısacaktır. Sadece zaman gerekli. Siz bu sürede dışarıya bırakmayın bence. Bol ilgi,oyun ve yaş mamayla düzelir. Kediler mekanlara ve esyalara bağlı oldukları için değişimi yadırgayabilirler. Zamanla yeni evini de benimseyecektir.

eylemcaliskan

Aslında her şeyi yapmam gerektiği gibi yaptım. Tek bir odaya alıştırdım, kumlarını ve mamalarını odada tuttum. En sevdiği yemekleri verdim iyi hissetmeleri için ama neden böyle yaptı bilmiyorum. Sürekli görmeye gidiyorum ama benimle gelmek istemiyor. Aslında gelmek istese kendi bile gelebilir. Çünkü yeni ev ile eski ev birbirine çok yakın. Burayı da çok iyi tanıyor. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum çok üzülüyorum

eylemcaliskan

Merhaba. Kızgınlıkla ilgili bir durum söz konusu değil. Eylül’de 2 yaşına girecek ve doğduğundan beri o evdeydi. Ben de bu yüzden oradan ayrılmak istemediğini düşünüyorum. Birçok kez geri getirmeye çalıştım, gerek kucağıma aldım, gerek taşıma çantasına koymaya çalıştım, gerek elime yemek alıp beni takip etmesini sağlamak istedim ama hiçbir türlü gelmek istemiyor. Acaba burada kendini mutsuz mu hissetti diye düşünüyorum. Mutsuz olmasını da hiç istemiyorum. Kimileri evi biliyor, gelmek isterse gelir diyor, kimileri ise o artık bu evde durmaz diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Düşünmekten uyku uyuyamıyorum