Mama Değişimi

zey98

Herkese merhabalar,

Kedilerimizin mamalarını değiştirip, daha iyi mamalar almaya karar verdik ancak bazı durumlar bizi bildiğiniz çıkmaz sokağa sürükledi.

Nasıl derseniz? Şöyle izah edeyim:
Tam tamına 8 kedimiz var ve mama tercihleri çok farklı.

Hepsinin genel olarak yediği tek mama Royal Canin British Shorthair, ancak araştırmalarıma göre onların ihtiyacı N&D, Arcana ve Orijen gibi mamalarla giderilebiliyormuş.

Hemen yüksek protein oranına geçmektense, N&D ile başlamayı düşündük ama burada kaldık çünkü ağız tatları çok farklı.

En büyüğümüz Casper, Royal Canin dışında yalnızca ProPlan Somonlu Kısır maması yer,

İkinci büyüğümüz Candy, sadece ve sadece Royal Canin yer,

Ponçik, yağlı mamaları seviyor,

Pırtık, önüne konulan her mamayı yiyor,

Limon, Royal Canin yiyor ancak çiğ ya da pişirilerek beslenmeye açık bir kedi,

Coffee, Royal Canin ve ProPlan’in tavuklu mamasını yiyor,

Leo, her mamayı yiyebiliyor

Ve son olarak Püskül, her mamayı yiyor...

Tablonun durumu böyle

6 CEVAP

ND sevmeyen kedi çok nadir oluyor. Ben ND’ye geçin derim.

Anonymus552223

Keske benim de bu kadar kedim olsaa cok ozendim.. gerci sokaktakilerle bu kadar oluyorlar ama eve alamiyorum hepsini. Bence saglikli mama alin,burun kiviranlar da alisir bir sure sonra. Royal canini cok yemeleri aromasina kedilerin sevecegi seyleri katiyorlar satilsin diye. Hem kisir kedileriniz cok hareketli degilse kilo almasinlar cok yiyerek. Bir cesit duzgun mamanin farkli aromalarini alin hepsine verin, ek gida yiyenlere ek gida da verin.

zey98

Devamını göremediğim için ekleme yapayım dedim: Hepsi yetişkin ve kısırlar.

Sizler ne düşünüyorsunuz? Bir fikriniz varsa gerçekten duymaya çok ihtiyacımız var...

Şimdiden çok teşekkür ediyorum...

zey98

Teşekkürler cevaplarınız için, umarım sizin de buuuuu kadar çok kediniz olur :) Önerilerinizi dikkate alarak kesinlikle N&D’ye geçmeye karar verdim şimdi aroma seçme kısmına geldik onu da özellikle tahılsız ve düşük tahıllı farkını göze alarak yapacağım

Sselin1

N&d nin protein orani dusuk degil bu arada %44 Orijenden bile fazla yani. N&d dusuk tahilli %36 protein oranina sahip düşük proteinli mama istiyorsaniz n&d dusuk tahilli daha dogru bir secim.

Anonymus552223

Tahilli olanini kullaniyorum, protein ihtiyacini fazlasiyla karsiliyor bence. Zaten ev kedileri ne kadar enerji harciyorlar ki