Yetıskın Kopegım Cok Fazla Kaka Yapmaya Basladı

Tintoretro

Herkese merhaba,
5 yasındakı yetıskın kopegım son ıkı haftadır normalden cok fazla sayıda kaka yapmaya basladı,
Gunde maxımum 3 kez kaka yapıyordu bugune kadar ,ancak son zamanlarda 6 ya kadar cıktı ,ıshal durumuda yok ve kaka oranlarıda oldukca fazla,acaba sebebı ne olablır yardımcı olursanız sevınırım.

5 CEVAP

Ahmet9494

Sonuç olarak yemediği bir şeyi çıkarmıyor ne kadar mama yiyor kaç kere yiyor günde mama değişikliği mi oldu detaylar önemli :)

Tintoretro

Herzamankı oranda mama yıyor yanı gunde 1 kez koyuyorum sabah ıse gıderken 450 gram kadar ancak mama degısıklı oldu evet,
Bırde bu yaz sıcaklarında sabah koydugum mama yı geceye kadar bıtırmezdı ama bu yenı mamayı aksama kadar bıtırıyor

kursatykaya

Köpeğinize bir gün içerisinde yiyeceği bütün mamayı vermek yerine iki öğüne bölüp vermeyi deneyin. Tabi herşeyden önemlisi veterinerine danışmayı unutmayın.

mama saatleri arasında en az 12 saat bırakın ve akşam 7 den sonra her hangi bir yemek vermeyin

Ahmet9494

Tahminim kafasına göre yiyor dostunuz kaç öğün yersede o kadar çıkarıyor 2 ogune bölün miktarı sabah akşam verin bi ara proline verdim yarım kilo yiyip yarım kilo çıkarıyordu bazı mamalar böyle sonuçlar verebiliyor kalite düştükçe verilmesi gereken miktar artıyor doğal olarak kaka da artıyor :)