Tüy Dökülmesi

VASVIYE

1 iran 2 de tekir kedim var 3ününde tüyleri çok dökülüyor 2 tane ilaç verdi veterinerimiz ama hiç bir faydası olmadı önerdiğiniz bir macun vs. varmı

5 CEVAP

toffy_the_cat

Mamamnız ne?

Veterineriniz hangi ilaçları verdi? Ben vetoskin öneririm epey azaltıyor tüy dökülmesini. Tabi mamadan kaynaklı da olabilir, hangi mamayı kullanıyorsunuz?

VASVIYE

royal canin kısırlaştırılmış kedi mamasını kullanıyoruz n&d ye geçicez

tarikakgun

Tüm evcil hayvanlarda, tüy dökünülmesi çevre,mevsim etkilerinden dolayı görülmektedir. Kediler ve köpekler genellikle mevsim değişikliği dönemlerinde aşırı tüy dökerler, bir diğer tüy dökme nedeni ise besinsel kaynaklı dökülmeler. Siz ne yaparsanız yapın tüy sürekli dökülecektir. O yüzden sık sık taramanız ve internette bu konuda yardımcı setleri alıp kullanmak.

VASVIYE

tüyleri tabikide dökülecek ben sadece bunu macun vs. yollarla azaltmaya çalışıyorum ve hergün kedilerimi tarıyorum