Kedim Kelebek Yedi

Arkadaşlar 3 aylık kedim odada kelebeyi yakalayıp yedi. Bir şey olurmu?

12 CEVAP

Sudeckmkc

Kedinizin cins kedi olması onun bir KEDİ olmadığı anlamına gelmiyor halı koltuk da tırmalayacak perdeye de tırmanacak bulduğu börtü böceği de yiyecek. Aşılarını yaptırın önleminizi alın gerisini bırakın hayvan doğasını yaşasın

Gozdetemizel

Yalniz sizin kedinizin sokak kedisi olmayisi avcilik icgudulerine engel degil.benim
Kedimde sokak kedisi degil ama evde sinek bocek hepsini yiyo

Anonymus552223

Kedileri sokak kedisi, ev kedisi, cins kedi diye ayiran biziz. Kedi kedidir hepsinin avcilik ozellikleri var. Ben cins kediyim hanim hanimcik davranayim sadece royal canin yerim diye dusunmez:)

Sokak kedisi olsun olmasın sinek yakalaması hatta onu yemesi normal içgüdüleri gereği. Benimkiler sokaktan serçe (güvercin bile değil küçücük serçe) yakalayıp getiriyorlar, bazen benden gizli eve bile sokuyorlar. Bir keresinde toprağa gömmüş biraz çıkarıp oynayıp geri katıyormuş pencereden bakarken yakaladım. Yani onlar küçük avcılar, böcek yemelerinde sakınca olduğunu sanmıyorum :).

dışarıda yaşayan kediler her zaman sinek kelebek vs yiyor ben bişey olacağını sanmıyorum

Yalnız benim kedim sokak kedisi Deil

guineapigela

Birsy olmazz

huqi

Bizimki de yiyiyor başta ben de endişelendim ama araştırınca bir şeycik olmayacağını anladım içiniz rahat olsun

VASVIYE

benim kedim 2 kere güvercin yakaladı sinek kelebek çekirge karınca böcek ne bulursa yiyor .

Zynpkck

Yinede dikkatli olun benim kızımda yiyodu aşılarını hiç aksatmamaya rağmen parazit oluştu dikkatli olmakta fayda var diye düsünüyorum da bir taneden bişey olmaz engellenmiyoda gördükleri anda çıldırıyolar

Lunas

Normal bir şey :)

Ayse_naz_G

Sokak kedisi değilse de yer.Sokak kefileride yiyor diye arkadaş örnek vermiş. Bizim kedi Güvercin fln yiyordu bişey olmadı.