Garip Bir Sorunumuz Var :(

zeynosece

Gölge 6. ayına yeni girdi. 1 hafta öncesinden beri arada bir poposundan korkunç kokulu bir sıvı geliyordu. Dün de garip hareketleri başladı. Sürekli bahçeye çıkıyor, çömeliyor ve çişini damla damla yapıyordu. Veterinere götürdüm. Yolda da beni sürekli yeşilliğe çekiştirip yine damla damla çiş damlatıyordu. Veteriner kızgınlığa girmiş olduğunu söyledi. Bugün ise daha ilginç bir durum yaşadım. Birden bire olduğu yere işedi. Çömelmeden ayakta işedi durup dururken. Bu durum 2-3 defa yaşandı bugün. Normalde asla yapmaz. Çişi geldiğinde bahçeye çıkar. Sorum ise şu; sizce bu durumun kızgınlıkla bir alakası var mı? Yoksa idrar yolu enfeksiyonu mu ya da ne bileyim işte :/

4 CEVAP

aycamnkse

en buyuk ihtimalle kizginliktir.ya ciftlestirin yada kisirlastirin ama ben her hayvanin ciftlestirilmeden once bir kez ellerinde var olan ureme hakkini kullanmalari gerektigini dusunuyorum.yani bir kez uremeden kisirlastirmayin ne olursunuz.ona da yazik.

firatbasaran

Geçmiş olsun. Çişini damla damla yaparken kan görüyormusunuz? Eğer ev yemeği veriyorsanız mesanesinde taş oluşmuş olabilir. Benimkisi sadece varsayım tabiki. Veteriner arkadaşlar kesin bir teşhis koyabilirler.

zeynosece

Ev yemeği yemiyor. Günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği protein destekli yemek hazırlıyorum. Kan yok idrarında. Takipteyim. Evet kısırlaştırmayı düşünmüyorum ama çiftleştirmek için de biraz erken. 1 yaşına girdiği zaman çiftleştireceğim. Hem köpeğimin hem de doğacak olan bebeklerinin sağlığı açısından daha iyi olacağına inanıyorum. Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Veteriner de kızgınlık dedi ama insan korkuyor işte :/

aycamnkse

pardon ciftlestirilmeden once degil kisirlastirilmadan once* olacak o. ozur diliyorum.