İmdatt Gercekten İmdatt

Esosh08

2 yasında kısır Van Ankara kırması erkek kedim sürekli banyo paspaslarına isiyordu. Tolerans gösterdim sürekli ama bugün balkonda otururken bi baktım mutfak halısına kakasını yapmıs sok oldum. Böyle anormal davranmasının sebebi nedir sebebini gectim cözüm yolu arıyorum var mı kedi psikolojisine iyi gelen ilac ek besin VS seyler yardım lütfen

13 CEVAP

Giizz

Yeni ev değişikliği ve yeni bir arkadaş.Başka neden aramanıza bile gerek yok.evi benimseyene kadar bu şekilde devam edebilir.önereceğim şeyler; doğal bir hap olarak https://www.************.com.tr/vetri-science-composure-kedi-ve-kucuk-kopek-sakinlestirici-cigneme-tableti-60-adet
ortama sakinleştirici feromon hormonu yayan ama türkiye'de bulunmayan bir ürün https://www.******.com/Feliway-Classic-Starter-Cats-Diffuser/dp/B01AVIIFRA

bol bol kum kabı ve her hafta çöpe atılıp yenisi konulan kumlar...

eylemcaliskan

Merhaba. Kedinizi ne zaman sahiplendiniz ve ne zamandır yapmaması gereken yerlere tuvaletini yapıyor bunları bilmek lazım. Eğer psikolojisini etkileyecek bir olay yaşandıysa ve bu olaydan sonra bu şekilde davranmaya başladıysa kendince kızgınlığını belli ediyor da olabilir. Benimki de sinirlendiğinde gidip lavaboya yapar mesela. Kumunu hangi sıklıkta değiştirdiğiniz de önemli. Bazı kediler bir iki kez tuvaletini yaptığı kumu bir daha kullanmak istemiyor. Bunun gibi bir durum da olabilir

Anonymus552223

Banyo paspaslarina benimkibde arada alışıyo, bir sure banyo paspasi kullanmiyom tersini alışana kadar sonra unutuyo. Annemlerin kedisi de ayni şekil. Paspaslari seviyolar eşinebildikleri icin.

guineapigela

Kediler tuylu yuzeylere cislerini yaparlar. Eve ilk geldiklerine... Ama sizinki kac aydir sizle ve tuvalet egitimi varmiydi??

VASVIYE

benim kedimde ayakkabıların içine yapıyordu tuvaletini sürekli veteriner sirkeli su ile yıkayın o bölgeyi dedi çünkü oraya kokusu sindiği için kendi alanı zannedip sürekli oraya yapıyorlarmış

Esosh08

2 senedir benimle 2 aylıkken aldım. tuvalet eğitimi var ama mesela stresli bi kedi sürekli kum eşelemeyi seviyor. Psikolojik problemleri oldugunu düsünüyorum. Halının her yerine yapmıs tek noktaya değil buda beni bi şeyden mi korktu irkildi diye düşündürdü. Banyo paspaslarına işemesi okey ama bu baya büyük oldu.Bir hafta önce tasındım ev değiştik o mu tetikledi bilemiyorum. İlacı filan varsa kullanmak istiyorum artık cünkü gercekten hırcınlasmaya basladı.

Fatiko

Eve 2 tane kum kabı koyun ben bir nebze öyle çözdüm halıları kaldırdım koltuk ve yatağada alez örtüyorum artık hayatımızı ele geçirdi veletler

Kediler umursamaz gibi görünseler de gurulu ve kıskanç hayvanlar bir şeyi kiskanmis olabilir

Esosh08

2 ay kadar önce yavru kedi sahiplendim. Ona da arkadas olsun evde yalnız kalmasın diye. Çalışıyorum sıkılmasın evde sosyallessin. Ama onu kıskanmıs olabilir mi bilmiyorum. İyi geçiniyorlar gibi görünüyor arada sıkıştırsa da kücügünü. Ev değiştirdik ona bağlıyorum. Bir de tek bi noktaya değil sanki kaçırmış gibi altına her yerine yapmıs bişey de korkutmus olabilir.

Esosh08

aslında bunlar çözüm değil sorununun üstünü örtmek icin yapılan şeyler. Sürekli korkup stres altında oldugunu bilmek beni gercekten üzüyor. İlaç baslayacagız sanırım.

Esosh08

Kot bayoun diye bir bitkisel tablete basladık bakalım umarım faydası olur.

Giizz

uzun vade kullanımı nasılmış?
vedavet markası da güzeldir. inşallah işe yarar

Esosh08

Şimdilik günde üç tabletle basladık. Uyusturmaması açısından güzel.