Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kükreyen bir kediye nasıl yaklaşabilirim?

nifito
nifito

6302


Merhabalar öncelikle. Sokakta resimlerde görebileceğiniz gibi hasta olan bir kediye rastladım. Öncesinde yine bu tür bir hastalığa yakalanmış kedileri antibiyotikle iyileştirdiğim oldu. Fakat bu kediye elimi uzattığımda bana kükremeye başlıyor ve tahminimce hali olmadığı için sadece kükremekle kalıyor. Ona nasıl yaklaşmam nasıl? Kendisine zarar vermeyeceğimi nasıl hissettirmeliyim?


10 Cevap

patkam
patkam

115790


ne kadar zor bir durum ...yine de ALLAH yardımcınız olsun...

nifito
nifito

6302


Teşekkür ederim

Ohmm
Ohmm

106231


siz yaklaşamasanız da antibiyotiği ya da ilacı mamaya katın o yer diye düşünüyorum

firatbasaran
firatbasaran

1940


Önce olabildiğince yaklaşıp önüne yavaşça mama atın ve çok sakin bir ses tonuyla kısık sesle konuşun ses hayvanlar için çok önemlidir. sizin bir tehdit unsuru olmadığınızı anlayana kadar bunu yapın. Bu şekilde gittikçe aranızdaki mesafeyi kontrollü bir şekilde azaltırsınız ve güvenini kazanırsınız.

nifito
nifito

6302


Yorumlarınız için teşekkür ederim. Fakat burnu tıkalı olduğundan yemek yemiyor .Burnunu da temizleyemedik çünkü yaklaşmamıza izin vermedi. Büyük ihtimalle insanlar tarafından çok hırpalanmış. Çareyi belediyenin veterinerlik hekimine aramakla bulduk. Gelip alacaklar kediyi.

sirindostum
sirindostum

2653


Sanırım baya kötü bir hastalık taşıyor . Bence onu veterinere götürüp aşı yaptırın . Onu tutmak için ensesinden yakalayın . Onu sakinleştirin ama bunu mutlaka eldivenle yapın. Aşı yaptırıp temizledikten sonra ıslak mama verin ve o yerken onun yanında durun .

patkam
patkam

115790


ne mutlu ki sizler gibi duyarlı insanlar var

nifito
nifito

6302


Şirin dostum tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Fakat kedinin yanına bile yaklaşamadık. Eldivenlerle ensesinden tutmaya çalıştım fakat çok saldırgan.

Aynrdndr
Aynrdndr

1423


Kukredigi zaman onu serbest birakmalisiniz istemediği birşeyi yaptırmayın acıktıgında uyudugunda veya sakinleştiginde yanaşabilirsin aksi halde dokunmaya korkar hale getirebilirsiniz

sirindostum
sirindostum

2653


Çok üzüldüm kediniz için . Ama hep öyle kalamaz . Saldırgan olsa bile yakalamak zorundasınız yoksa ölür . Bence zor da olsa yaralanmayı göze alıp birkaç kişiyle yakalayın . Çözülebilir bir durum .

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
607 Görüntüleme
10 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor