Beagle Tuvalet Eğitimi Hakkında

unbreakable

2 ay 10 günlük bi beagle köpeğim var sahipleneli 10 gün kadar oldu tuvalet eğitimi vermek için uğraşıyorum tuvaletini şuan sadece gazete kağıdın yapıyor küçük bi odamız var orada yatıyor tuvalet eğitimi verirken yuvasını oraya koydum ve karşı tarafına gazete kağıtları serdim evde sadece bir odayı kullanmasına izin veriyorum banyo ve diğer odalara girmesine izin vermiyorum birde kendi alanına gidebiliyor sorunum şu tuvaletini gidip kendi alanına yapmıyor ama kendi alanında olduğu zaman uyurken uykudan kalktığı zaman kendi alanındaki gazeteye yapıyor vakit geçirdiğimiz diğer odayada gazete kağıdı serdim oynarken yada yanımızda yatarken tuvaleti geldiğinde odasına değilde buradaki kağıda yapıyor. Ben ise kendi yerindeki gazete kağıdına yapmasını istiyorum acaba bunun sebebi yattığı yerinde orada bulunuyor olmasımı yattığı yeri değiştirsem bu odaya alsam tuvaleti geldiği zamanlarda oradaki odaya götürüp yapmasını sağlasam bu şekilde oraya alıştırabilirmiyim

NOT:EĞER GAZETE VAR İSE HİÇ BİR ŞEKİLDE BAŞKA YERE YAPMIYORUM NE ÇİŞİNİ NE KAKASINI

1 CEVAP

unbreakable

Yardımcı olabilcek yokmu