Tırmık Yarası İyileştirme

Ayseghoul

Merhabalar herkese,

Bizim 3 aylık çılgın sizdekiler gibi her vücut hareketini oyun sandığından mütevellit sürekli tırmıklardan kaçınıyoruz ancak dün bacaktan ayağa boydan boya 3 derin tırmık izi hediye etti. Biraz öfkelendik içten içe, sorguladık “bana bunu nasıl yapar?” diye ama sakinleştik. Şimdi meraktayız, bu tırmık yaralarını en hızlı ne iyileştirir? Onarıcı bakım uyguluyorum ama konuda deneyimli dostların belki spesifik bir ürün önerisi olur diye soruyorum :)

Ellerimdeki yaralar çok yavaş iyileşiyor ancak bacağımdaki biraz dikkat çekici boyutta ve görüntüde olduğu için bir an önce iyileşse iyi olur kafasındayım, malumunuz yaz ayları :)

Önerilerinizi bekliyorum, güzel akşamlar diliyorum!

3 CEVAP

eylemcaliskan

Merhaba. Kedi görünüşlü bir panter beslediğim için bu konu uzmanlık alanım :) Öncelikle yaranız açıksa tentürdiyot ya da alkolle temizleyin ki mikrop kapmasın. Ardından eczaneden antibiyotik içeren bir açık yara merhemi alıp uygulayın. Üstüne bandaj sarabilirsiniz. Ancak bandajın uzun süre yara üzerinde kalmasından kaçının. Günlük olarak değiştirmeniz hem daha hijyenik olur hem de yara hava aldığı için iyileşme süreci hızlanır. Çok geçmiş olsun

Anonymus552223

Aloe vera cok iyi geliyo

GULLUKAVAK

Benim eller jiletçi müptezeller gibi ama kendim kaşınıyorum tahrik ediyorum oğlumda yapıyo boğuşmayı seviyoruz asla eyvallahı yok önce ısırır tırmalar sonra yalar kendini sevdirir