Yavru Kedilerde Göz Enfeksiyonu

Sibelgrn1

Bir veteriner varsa veya bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim. Yaşadığımın yerin yakınında veteriner hekim bulunmuyor, bir yavru kedi buldum ve gözlerinde bir sorun olmasından korkuyorum fotoğrafını koyacağım eğer bir bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen . Veterine gitmeli miyiz? Bu bir hastalık belirtisi mi? Yeni doğduğu için olabilir mi?

4 CEVAP

eylemcaliskan

Annesi güzel temizlemediği taktirde gözlerinde enfeksiyon oluşabiliyor. Benim küçük kızım Maya da buna benzer bir durumdaydı ama onun akıntısı sapsarıydı ve gözlerini kaplıyordu. Görmesine engel oluyordu. Ben eczaneden genta damla alıp kullanmıştım. Damlayı sıktığım an enfeksiyon akıp temizleniyordu. Bir süre böyle devam ettik, sonunda enfeksiyon tamamen geçti. Kedinizin gözünde perde vs yok. Bu iyi bir şey. Eğer enfeksiyon görürseniz siz de genta ya da terramycin kullanabilirsiniz. Annesi temizlemiyorsa da siz bir pamuğa ılık çay döküp narince temizleyebilirsiniz. Geçmiş olsun

Om3r

Aynen eylem dedıgı gıbı çayla veya s temız suyla bıle sılsen selpakla geçiyor tabı ılacla daha cabuk geçer bu yavruda sıkıntı yok

Sibelgrn1

Teşekkür ederim

Anonymus552223

Genta damla cok iyi, binkac gunde geciriyo hafif enfeksiyonlari. Su çay falan pek ise yaramiyo