Orta Kalite Köpek Maması

Merhaba arkadaşlar, Golden Retriever cinsi 7 buçuk yaşında dişi bir köpeğim ve İran cinsi 4 aylık erkek bir kedim var. Kedimde özellikle daha yavru olduğu için yüksek kalite mama kullanmaya dikkat ediyorum ve şu an için Acana Grasslands 2 kiloluk mama yediriyorum. 160 Liraya Petlebi.com'dan alabilirsiniz. Fakat aynı markanın köpek mamasına baktığımızda 11,4 kiloluk maması 560 Lira. Köpeğim günde 450 gram'a yakın mama yiyor ve bu mamayı almaya kalksam bana 1 ayı çok zor çıkartacak. 15 kilosu 60-70 Lira olan mamalardan da kullanmak istemiyorum. Bana 15 kilosu 200-250 Lira arasında olan orta kalite köpek maması tavsiye ederseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

6 CEVAP

Anonymus552223

Kediniz icin nd guzel acana kadar besleyicidir bir de iran kedileri hareketsiz zaten, acana kadar proteini yuksek bir mamaya ihtiyac duymazlar bence. Dedigim gibi 10 kiloluk alirsaniz ucuza gelir kopeginize daha fazla para ayirabilirsiniz

toffy_the_cat

Golosi olabilir

Anonymus552223

Aslinda yaşli hayvana kaliteli kullanip, yavruya orta kaliteli verseniz daha iyi. Kedi icin daha ucuza ve kaliteli mama bulabilirsiniz. 2 kiloluk diye cok pahali aldiginiz mama. 10 kiloluk nd alsaniz en fazla 4 ay falan gider zaten. Ve fazlasiyla besleyici olur

Golosiyi birkaç yerde daha okudum araştıracağım toffy_the_cat.

Marka olara tavsiyeniz nedir epiglottis.

Sselin1

Epiglottisin dedigi gibi hem kedinize hem köpeginize guzel bir mama alabilirsiniz 2 kiloluk mamalar ekonimik olmuyor 10 kiloluk olmasa bile 5 kg bir mama alarak bayagi tasarruf edebilirsiniz. Ikisi icinde N&d kullanmanizi tavsiye ederim. Linklere bakin inceleyebilirsininz hem fiyat hem de icerik olarak iyi bir secenek.
https://www.*******.com/nd-dusuk-tahilli-kuzu-etli-ve-yaban-mersinli-kedi-mamasi-5-kg?gclid=CjwKCAjwpuXpBRAAEiwAyRRPgffEhVQZestDpfRUm6W-KHn5KauULIHgwDa98WrXJTjwC469_FpL2hoCJH0QAvD_BwE

https://www.*******.com/nd-dusuk-tahilli-kuzulu-yaban-mersini-medium-maxi-kopek-mamasi-12-kg

Tavsiyeniz için teşekkür ederim Sselin1 inceleyeceğim.