Ailem Nasıl İkna Olur

Lunas

Zaten bakar bakmaz neye olduğunu anladınız neyse her ihtimalle söyleyeyim: Ailemi kediye nasıl ikna edebilirim yaşım 12,5 6ya geçtim fikirlenirinizi ve siz de aynı durumdayken nasıl aldığınızı öğrenebilir miyim? Bugün babam biraz ama çok az ısındı annem şöyle: Kıl istemem evde

39 CEVAP

Anonymus552223

Bahcede bakmaya devam et, cunku yalvar yakar eve almaya ikna etsen bile, en ufak problemde istemeyecekler. Eve alişmis kedi de asla sokaga salinmaz. Sokaga salinirsa ölür. Bahcede dişi kedi varsa belli yaşa gelince kisirlastir. Mamalarini sularini ver.

bence baba sadece destekçi bu konuda kedi ile tahminimce en çok zamanı annen geçirecek. Bide başlangıç olarak masrafı da düşünmelisiniz

LIGHTNING

Kilit isim baba, babayı ikna edin tüyü vs. kolay :)

Ben de senin yaşındayken kedi bakmayı çok istedim eğer ailem benim ailem gibi isteksiz ise bence boşuna yorma kendini mesela sen okuldayken annen yada başka biri kedinin dışkısını almazsa sıkıntı daha büyük olur ailenin eline kediyi göndermek için en büyü kozu verirsin. Bu dediğimi yaparlarsa kediyi almak için ısrar et ama yapmazlarsa hem sana eziyet hem zorla aldıracağın hayvana.

Tam1cat

Bir cansu vakası daha, Allah affetsin ndjslsjd
300 liralık mama ortalama 10 kgye denk geliyor nereden baksan 5-6 ay gider kedinin yaşını bilmiyorum. Öte yandan maalesef ki burada konuşulduğu gibi olmuyor. Tatil durumunda ne yapacaksın, camların güvenliği ne olacak? Ailen tüm eve tam anlamıyla güvenli bir sineklik (ortalama 800-1000 tl) veya demir file yaptırmayı kabul edecek mi? Kısırlaştırma ücreti 300 liradan başlıyor, İstanbulda gibi şehirlerde bunun neredeyse iki katı bir ücret. Maması, takviye gıdası, ödülü, macunu, aşısı, hastalığı... Ailen istemezken, baban yarım ağızla olabilir derken masraflar çıktıkça o kedi geldiği yere gidecek. 4-5 ay forum okuyup, ne kadar kedicisin testleri yapılarak maalesef ki kedi sahiplenmeye hazır olunmuyor. Kurulu bir düzenin yok. Ev kedileri nereden baksan 15 yıl yaşıyor, daha uzun yaşayanı da var. Üniversiteye gideceğinde ne olacak? Taşınacağız diyorsun, eve alışmadan yeni bir eve götüreceksin. Tüy dökecek, etrafa çiş yapacak kızgınlıkta ki çiş yapması için illa kızgınlıkta olmasına da gerek yok. Benim kızım sinirlenince işeyerek tepki gösterir. Tüy döktükçe, kumu koktukça, masraf çıktıkça ailen laf edecek. Biraz daha bekle

toffy_the_cat

Eğer düzenli taraesanız ve kaliteli mama kullanırsanız tüy olmaz.Fajat şunuuntmayın ki ailenize bir bebek geliyor.

https://www.suzionline.com/kedi/aileyi-kedi-almaya-ikna-etmek/

yaklaşık 1000 tl falan masraf çıkar tahminimce aşılar yaklaşık 600, eşyaları 250 desen aylık 50 tl falan mama kum masrafı ama tahminimce 10 kg mama 12 kilo kum alarak başlarsınız o yüzden 300 tl de mama kum yaklaşık 1000 tl masraf ilk önce bunu da düşünmelisiniz.

Lunas

Bazı aşıları belediye vetinde yapacağız, eşyalarında yatak, tırmalama düşünmüştüm. Kumu alacağım birisi var kutusunu alırım. Mamayı 1,5 kg alıcağım sevdiği mamayı bulana kadar bir de 300 tl bizim için biraz fazla yani en fazla 50-80 Tl veririz mamaya şu anda ilk cevaptaki linkin görevlerini yapıyorum. Sorumluluk sahibi olduğumu anlamıyorlar. Kuşuma 1 hafta iyi bakamadım güvenini yitirdim ama tekrar kazanıyorum. Kilit ad baba sözü de doğru :) En çok babam ikna yani annem %0 ken babam %1 kdşsnslxlaşxj Her neyse sabır var bende inş olur

Gamzessven

Hiçbir şey başta yaptığın hesaba uymuyor. O yüzden şimdi bu bu kadar tutar diye hesapladığın şeye pek güvenme Mutlaka ek bir şeyler çıkıyor, hastalanıyor evde kanepeyi perdeyi oyuncak sanabiliyor. Bence de şu an bahçede bakman daha doğru olacaktır. Hem gözlemleyerek biraz öğrenirsin ilerde düşünürsün eve almayı. tamam şimdi al ama bi problem çıkmasın dediklerinde ikna olmuş olmuyorlar. Bi problem çıksa dahi ilgilenmeyi kabul ediyorlarsa gerçekten ikna olmuş oluyorlar. Şimdi sen sahipleniyorsun ama daha çok annenle vakit geçirecek. O yüzden annenin tavrı daha önemli. Ben biraz daha beklemen taraftarıyım ailen sorumluluk alabileceğin konusunda biraz daha inanmalı sana. Yıllar geçtikçe bu inanç artar zaten.

Gamzessven

eğer illa alıcam diye ısrar edecekseniz boşuna yormayalım kendimizi. 2 ay falan bir şey değiştirmez. Ailenizin gerçekten istemesi lazım sadece. Eve alıp sonra tekrar bahçeye salmanızın size de kediye de bir faydası olmaz hatta zararı olur. Fikrimi zaten söyledim bence birkaç yıl beklemelisiniz.

Anonymus552223

Tuxedo da sokak kedisi cinsi, sarman gibi. Sokaklarda bulabilirsin, ve az tuy dokuyor cidden tekirlere gore. Hic tuy problemi cekmedim ben

Ebrarh

Ben senelerdir yalvardım senelerdir babam asla dedi ama haklıymış şuan 19 yaşındayım tüm sorumluluk bende aklına gelebilecek tüm sorumluluk kumunu ben temizliyorum kendim kahvaltı yapmadan önce onun yemeğini suyunu kontrol ediyorum kıl tüy, temizlik yapıldığı gün asla hayır deme hakkım yok :) :) hastalandığında sabahladım kaçkere hemde ishal oldu altını temizledim, pireli geldi pire tarağı ile teker teker ayıkladım, para konusuna gelince babam keid istemediği için tüm masrafları para artırıp ben ödemeye çalışıyorum ciddi bir sorumluluk özellikle ailede biri istemediği sürece başına kakılma olasılığı varsa ha iyi yanı babam da kediyi çok sevdi iyi anlaşıyorlar ama bence biraz daha beklemeni uykusuz kalabilecek yaşa gelmeni tavsiye ederim daha çok küçüksün ben 19 yaşında çocuk sahibi olduğumı söyleyebilirim ve burdan sana değil yorumu okuyan herkese söylüyorum ilerde sokağa bırakma olasılığını bile aklınızdan geçirdiyseniz sakın evlat sahibi olup onları üzmeyin

Bbozyer

eve alınacak bir canlı peluş oyuncağa benzemiyor. eve alayım dursun arada sevip okşarım diye bir can sahiplenmek asla mantıklı ve doğru bir durum değil. bir can sahiplenmek birçok sorumluluk gerektiriyor. 12,5 yaşında bunları yerine getiremezsin demiyorum eğer kendine güveniyor ve bu yükü almaya hazır hissediyorsan tabiki de sahiplen ama sandığın kadar kolay değil. henüz yavruyu sahiplenmeden para planlaması yapman inan çok gereksiz.çünkü hesaba katmadığın bir sürü durum oluşabiliyor. tırmalası,yatağı, kum kabı, kumu, maması, mama kapı, taşıma çantası, tarağı, şampuanı, vitaminleri, ödül maması bunlar petshoplarda kedi başlangıç seti olarak satılıyor nereden baksan 200tl yi bulur. bir bebek gibi düşünmen gerek, onun ihtiyacı olan herşeyi sağlamalısın, veteriner kontrolünü ihmal etmemelisin ucuz mama alırsa tüy döker, direnç problemi yaşar, ekstra hesapta olmayan tedavileri olabilir. kediler insanlar gibi değil kısa sürede ergenliğe giriyorlar. mümkün olduğunca çabuk kısırlaştırmalısın. ki bu da epey maliyetli bir iş. kumunu da kirlendikçe temizlemelisin. onu her sevmek istediğinde kendini sevdirmek istemeyebilir. özgür olmayı ve keşfetmeyi seven hayvanlardır. lütfen bunları tek tek düşün. bir cana sahip olmak için sadece hevesli olmak çok yetersiz.

Lunas

Sağoll

Lunas

Zaten 2 ay falan sürer