Mantar Enfeksiyonu

Kaanathan

5 haftalık golden retriever yavrum bana geldiği günden beri patisini ısırıyordu. Veterinere götürdük. Pire buldu ve ense damlasını uyguladı ve evi güzelce temizleyip ilaçlama firmasından ilaçlatın dedi. Neyse ailemiz 4 üyeden oluşuyor. Her birimiz bir odayı sirke ile temizledik, perdeleri yıkadık, çarşafları yıkadık ve ertesi gün ilaçlattırdık. Ama yavrumun kaşıntısı ve özellikle pati ısırması geçmedi. Sonra pire alerjisi olabileceğini çok küçük diye ne kortizol ne de antibiyotik verebileceğini söyledi. Antihistaminik bir iğne vurdu ve kaşıntı giderici şurup verdi. Mamanızı da değiştirin dedi. Fakat yavrucuğumun ne tüyünde döküntü yok, kızarıklık yok. Sadece iki yanak kısmında küçük iki tane 5 kuruş metalik paradan bile küçük kabuklanma var. En sonunda veteriner değiştirdim. Derisinden örnek alıp laboratuvara beni de götürdü ve mikroskopta mantar gördüğünü söyledi. Çok küçük diye sıradan mantar tedavisini yapamadığını, muhtemelen anne sütünü az içtiği için bağışıklığı düşük diye bulaştığını söyledi. 10 gün olarak 3 doz bağışıklığını yükseltecek aşı yapacağını söyledi ve bize de bir şampuan verdi onla 3 günde bir yıkamamızı söyledi. Bu durumla baş etmek için önerisi olan var mı?

2 CEVAP

Fatiko

Boşuna uğrşamışsınız ecosin tablet ile bu iş biter inşaAllah

Gozdetemizel

İnstagramdan ecosin.efer sayfasini inceleyin isterseniz.2 lt suya uygulanan bir tablet ve herkes cok memnun.yetkili kisinin resimlerde kartviziti var.veterinerinizde ecosin yoksa bolge sorumlusu beyfendi size en yakin hangi veterinerde bulabileceginizi soyluyor.gecmis olsun