Stronghold Damla Ve İç Parazitler?

PandAiluroSena

Anket

Yaptır
(15 oy)
Yaptırma
(2 oy)
Toplam (17 oy)

Bir türlü kurtulamadığım ve evimi ciddi anlamda istila eden pire ve larvaları sorunum yüzünden buradan bir arkadaşın tavsiyesiyle Stronghold damla edinip bugün kedime uyguladım. Bu damla iç-dış parazit hatta kulak uyuzlarına kadar etki edebiliyormuş. Aklıma takılan konu şu; kedimin bu ayın 30 unda ikinci 15 günlük iç parazit aşısını olması gerekiyordu. Bu damlayı uyguladığım için iç parazit aşısını yaptırmamda bir sakınca var mıdır? Açıkçası yaptırmak istiyorum çünkü bu iç parazitler ilk ilaçlamadan sonra tam 15. günde olgunlaşıyorlarmış, yanıt verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

13 CEVAP

Merhaba stronghold köpek için olan damlayı nerede bulabilirim

Anonymus552223

Sizin uyguladiginiz, pire içinse dış larazit ilaci olmus oluyor. Iç parazit icin uygulanan farkli zaten. Yalniz anlamadigim şu, 15 gunde bir mi parazit uyguluyorsunuz? Bu ilaçlarin ikisi de 3 4 ayda bir uygulanan şeyler

PandAiluroSena

12 gün. İlk iç parazit aşısı 15 temmuzda yapıldı,ikincisi de 30 temmuzda yapılacaktı ama pireler yüzünden bekleyemeyip stronghold uyguladım.

Om3r

15 gunde bır iç parazıt aşısımı olur ya 3 ayda bır bıle çok hap al 10 liraya direk temızlıyor yarısını verıosun en az 6 ayda bır ben en son yarım hap verdım 1 sene 3 aydır hala tertemiz boşa para harcama hayvanı da zehırleme.. O damla iç parazıtede etkili ztn

secilcan7

Merhaba strongholt ense damlası bulabildinizmi bende arıyorum maalesef hiç bir yerde yok

PandAiluroSena

Güncel

PandAiluroSena

Kedim dışarda yediği şeylerden dolayı kurt döktüğü için ilk etapta bu şekilde yapıp sonra üç ayda bir şekline döneceğiz. Diğer pire damlaları dediğiniz gibi sadece dış parazit etkili ama Stronghold iç dış bütün parazitlere etkiliymiş.

Anonymus552223

Hımm peki ilk ic paraziti yaptiktan sonra kac gun gectiginde strongholdu uygulamistiniz

PandAiluroSena

Hangi marka hapı önerirsiniz?

Om3r

Ben aniprozal verdım yarım farketmez markası hap daha ıyı aşıdan vet soyledı ztn.. Ensesınden tut kedıyı parmagını bogazına kdr sok bırak yutuyor 5 dk bekle başında kusmasın bu kdr, dahada aşıya maşıya goturme en az 6 ay 1 sene sonra verırsın tuvaleyını kontrol edersın ok

PandAiluroSena

Çok teşekkürler

secilcan7

Merhaba strongholt ense damlası bulabildinizmi bende arıyorum maalesef hiç bir yerde yok

hannnngggg

stronghold hem ic hem dış parazit icin kullanılıyor şöyle bazı durumlarda 15 16 günde bile iki kez üst üste veteriner kontrolünde parazit uygulamaları yenilenebilir biz veteriner hekim ile o şekilde uygulama yapmıştık yoğun parazite maruz kaldığında yapılıyor yani tecrübe etmeden 3 ayda bir yapılıyor yaa falan yazmayın böyle durumlar olabiliyor suan yaptığınızda strongholdu gozlemleyin ic parazit oluşmuşsa dökecektir ilacın etkisiyle