Kedim Paspasi Emiyor

erdemrabia632

KeDim her gün paspasi emiyor sorun ne olabilir

7 CEVAP

eylemcaliskan

Kediniz yavru sanırım. Annelerinden erken ayrılan yavrularda böyle durumlar görülebiliyor. Benim kedim de kardeşinin tüylerini emerdi sürekli.

erdemrabia632

Evet yavru daha annesi kardeşleri ölmüş o yüzden aldim eve getirdim

bappatan

Tebrikler hiç bırakmayacağı bir huy edinmiş :) ama şanslısınız kediler genelde insan vücudundan veya tişörtlerinden emmek için parçalar bulurlar. Anormal bir durum yok. Vazgeçme ihtimali ise %11 imiş. Paspasınıza da geçmiş olsun :)

Minnakpatipuki

Bende kedimi ölmek üzereyken buldum gözleri de kör olmak üzereydi ve tek başınaydı annesi yoktu. Bulduğumda 1.5 aylıktı avuç ici kadardı. Annesinden erken ayrılan yavrularda oluyor bu hep huy gibi bisey geçmiyor da. Ben engellemeye çalıştım her geldiğinde hayır deyip uzaklastirdim ama haberim yokken ben uyurken gelip yapmaya başladı yine vazgeçmedi unutmadı bi türlü. Içgüdü gibi bisey mi anlayamadım bende. Şuan 11 aylık ve haala cok cok ses çıkararak tişörtümü emiyo.

MrvSrv

Malesef kediniz anneden yeteri kadar ememedigi icin. Emme refleksi gosteriyo.
Ve 10 yasinada gelse bu huyu dev edecektir.

Minnakpatipuki

Benim kedimde de aynı şey var geçmiyor. Ben alıştım artık bu konuda beni eğitti :D tişörtlerimi emiyo hep ama o tişörtü yatagimin üstüne koyayım emmez illa tişörtün içinde ben olcam. Gelir yaklaşık 20 dk falan elleriyle masaj yaparak ses çıkarta çıkarta emer sonra gider uyur. Emerken de hic biseyi duymaz transa geçmiş gibi saçma sapan bi hale bürünür korkmayın doğal :D

erdemrabia632

Evet evet çok fazla ses çıkartıyor korktum bende acaba aç mi diye ama ne kadar yemekte yese gidip emiyor çok teşekkür ederim :)