Belediyede Kedi Kısırlaştırması

Minnakpatipuki

11 aylık erkek kedimi kısırlaştırmam gerekiyor. Öğrenciyim ve şuan icin kedimi kisirlastirabilcek durumum yok devletten aldığım bursla bakıyordum fakat bursum kesildigi icin simdi mama kum almakta bile zorlaniyorum ama tabiki bir şekilde hallediyorum. Kısırlaştırmayı hayvan hastanesinde nasıl yaptirabilirim. Sokak kedisi mi demem gerekiyor? Ev kedisi olduğunu söylersem yine de kisirlastirirlar mi ? Bana sadece sokak kedilerini kisirlastiriyorlar daha sonra bulunduğu sokağa geri bırakıyorlar size teslim etmiyorlar demişlerdi doğru mu?

15 CEVAP

eylemcaliskan

Merhaba. Ben beyaz masa ile görüştüğümde bana sadece sokak kedilerine kısırlaştırma hizmeti verdiklerini söylemişlerdi. Duruma göre ya sahiplendiriyorlar ya da alındıkları yere geri bırakıyorlar. Yine de siz de bir arayıp görüşün isterseniz. Böylesi daha sağlıklı olur.

Anonymus552223

Sokakta baktigim bir kedi kisirlasinca sahiplenicem dersiniz. Goturmeden once bahcede gezdirin ayaklari biraz tozlansin. Tertemiz kedi gorunce anliyolar cunku

Gamzessven

Fatih itfaiyede yine belediyeye bağlı olan veteriner hizmetlerinde ev hayvanlarını da kısırlaştırıyorlar. En son 280 tlydi. Diğer yerlere göre epey uygun kalıyor. Sokak hayvanlarını kısırlaştırdıkları yerleri bilmiyorum ama hijyen de önemli bence sadece bedava olup olmamasına bakmayalım. Allah korusun mikrop kaparsa daha çok yıpranırsınız maddi ve manevi olarak.

eylemcaliskan

Hayır değil :) Beyaz masa sokak hayvanlarına yönelik hizmet veriyor. Ama dilerseniz fatih hayvan hastanesi ile de görüşebilirsiniz. Orası da sanırım yine belediyeye ait ama esprisi sahipli hayvanlara indirimli hizmet vermek. Yanlış hatırlamıyorsam halam orada dişi kedisini 220 liraya kısırlaştırmıştı. Aklınızda bulunsun

eylemcaliskan

Bu arada beyaz masaya 153’ten ulaşabilirsiniz. 24 saat hizmet veriyorlar. Ancak sizi bağlı olduğunuz belediyeye yönlendirirlerse sabah 9’dan sonra aramanız gerekir.

Minnakpatipuki

Tamam aydınlattığınız icin teşekkür ederim :D fiyatı çok iyi dişi kedi icin. Erkek kedi çok daha uygundur büyük ihtimalle orayla da bi konuşayım çok teşekkür ederim :)

eylemcaliskan

Rica ederim. Bol şans :)

BalliBadem

Biz haatane tarzında bi yere yaptırdık tasmasını çıkarttık doktorlar geliyor arada kısırlaştırma var dedik kısırlaştırıp pusetinde geri verdiler bizde o sırada oturup bekledik hastanede kızım gayet sağlıklı ve mutlu 14 haziranda kısırlaştırdık ev kedisi olduğunu söylerseniz yapmazlar

BalliBadem

Biz götürdüğümüz zaman bilerek tırnaklarını kesmedim bide normalde silerim o zaman silmedim bi kadın da kedisiyle gelmiş kedi misler gibi ay bişey olur mu diye görevliler soruyo kızım vsss bi ev kedisi diye bağırmadığı kalmıştı ama oda ameliyat oldu tabi biraz dikkat olamak gerek o kadar rahat olunmaz biz ankara kurtuluşta yaptırdık her yer aynı değildir

Minnakpatipuki

Tamamdır teşekkür ederim pazartesi bi görüşeyim. Beyaz masayla hayvan hastanesi aynı şey mi? Tamamen cahilliğimden soruyorum :(

Minnakpatipuki

Teşekkürler :)

Minnakpatipuki

@epiglottis Gerçekten mi o kadar kolaysa süper umarım yerler :D

Anonymus552223

Barinaga ziyarete gittigimde soylemislerdi, insanlar kendi kedisini getiriyor, bakiyorsun kediye sokak kedisi olmadigi anlasiliyor tertemiz demislerdi. Ama disinizden tirnaginizdan arttirip guvenli bir yere goturun bence de

Minnakpatipuki

Bende özel bir klinikte yapılsın isterim tabiki fakat yukarıda da yazdığım gibi kendimden çokça kesmeme rağmen param zor yetişiyor. Hemen kisirlastirmaya goturmeyi düşünmüyorum zaten önce gidip konusucam gorcem nasil bir yermis

Minnakpatipuki

Bende biliyorum anestezi alıyorlar bi kere bu başlı başına bir tehlike dozunun ayarlanamadigi zamanlar oluyor Allah korusun duyduk bunları . O yuzden iyice araştırmadan bir adım atmam zaten