Anne Kediye Sut Verilirmi ?

Senacakir6

Anne kediye süt vermek sutunu kesermi sokaktan dogum yapan kediyi evimize aldik gecici sekilde dukkanimiza gelip giden bi kediydi 2 dukkan yanimizda veteriner var mama deategi vermekte kedi asiri miyavliyordu annem sut vermis mamadan doymuyordur diye veterenir kiz sut vermeyin sutu kesilir demis ilk defa duydum daha once kedi beslemedim sut vermemiz zararlimidir yardimci olabilirseniz sevinirim

5 CEVAP

eylemcaliskan

Sorunuzu algılıyoruz zaten. Kediler inek sütü içmemeli. Yavru veya yetişkin olması fark etmez. İçmemeli çünkü sindiremiyorlar. İshal oluyorlar, bu durum da ölüme kadar gidebiliyor. Bu kadar basit. Ayrıca hangi veteriner yavru kediye sulandırılmış süt verilebileceğini söyleyebiliyor? Çok mecbur kalmadıkça asla verilmez. Bence veterinerinizi değiştirin.

Gozdetemizel

Kedileri sutu sindiremez ishal olur.dogru demis vermeyin

Senacakir6

Sutu kesilme konusunda peki yavru kedilere veya kedilere sutu sulandirip verilir ya o sekilde bende sulandiriyorum verirken o ishal olmasini engelliyor diye biliyorum. Ama sutu kesilmesi konusunda internettende arastirdim bi bilgiye ulasamadim

BenNisa

Kediler için üretilen sütlerden vermelisin. Eğer kendi içtiğin sütten verirsen kedi ölebilir.

Senacakir6

Yavru kediden bahsetmiyorum anne kediden bahsediyorum yavru kediye dahi vetler sutu verin ama sulandirip verin diyorlar lakin anne olan kediye sut verildiginde SÜTÜ KESILIR denmesini ilk defa duydum bunu soruyorum farkli cevaplar veriyorsunuz sorum su emziren bi kediye sulandirilmis ishal etmiycek kivamdaki sut verilir ise SUTU KESILIRMI ??? insanlarda derler ha korkutunca sutu kesilir diye sut kesilirmi sorum bu lutfen okuyup gercekten okuyup algilayip bu sorunun cevabini bilen var ise yazsin sorumu birdaha soruyorum ANNE KEDIYE SUT VERILIR ISE SUTU KESILIRMI ???