Kopekler İdrar Ve Diskisini Ayni Yere Yapmiyormu

Cemreserap

Yeni sahiplendigim kopegime banyoda tuvaletini yapmasi icin bir kap olusturdum icine kokulu talas doldurdum ise yaradi kopegim kabina gidip diskisini yapmaya basladi ama diskisini yapip kaptan cikip iceri geliyor ve evin ortasina idrarini yapiyor yada bazen bunu tersini yapiyor yani kisacasi hem idararini hem diskisini ayni kaba yapmiyor

4 CEVAP

Deniz579

Aynı şey benim de başımdan geçti. Kakasını benim belirlediğim balkona yapıyordu ama içeri girince hole çişini yapıyordu. Ben bu sorunu büyük bir alanı(balkonu) ona vererek aştım. Yemeğini balkonda veriyordum su kabı devamlı orada duruyordu. Yemek için balkona girdiğinde kapıyı çekip ikimizde balkonda kalıyorduk. Tuvaletini yaptığı an ödül olarak balkon kapısını açıyordum ve böylece içeri giriyordu. Balkona alışınca artık çişini devamlı bir köşeye yapıyor, kakasını da bir kaç adım sonra belli bir yere yapıyordu. Onun bu alışkanlığını görünce yaptığı yere çişi için ayrı bir gazete kakası için ayrı bir gazete koydum. Hem balkon pislenmiyor hem de artık ev temiz kalıyor. Böyle bir şekilde çözebilirsin belki.

Fsena

Köpeğiniz sanırım yavru
Ve bu olağan bi durum normal bi durum.asla bunu yaptıgı için kızmayın vurmayın bağırmayın.aynı bebekten bi farkları yok onların.bu migroslarda satılan bebekler için alt açma bezleri var 10 tl falan oluyo.bazen indirimde daha uygun oluyo.ondan alın ve evin içinde nereye yapıyosa o odaya koyun.ama kum kabıda tuvalette dursun ve günde 2 defa yaptıgı kakasını çişini mutlaka temizleyin düzenli olarak.bunun için sabretmeniz gerekiyor.hemen öğrenemez
Siz ona bunu öğretene kadar sabırla sakin sakin yaklaşıp öğretmeye çalışın.ayrıca en az günde bir defa dışarı çıkarmanız gerekiyo.köpek bakmak dışardan görüldüğü kadar kolay değil.çok büyük sorumluluk almış oluyosunuz.bunu unutmayın
Onun dünyadaki tek arkadaşı dostu sizsiniz ve sizi çok seviyo ve size bağlı.onu incitmeden korkutmadan zarar vermeden sabırla bu kücük adımlarla gidin eminim başarılı olacaktır

Cemreserap

Bu konuda bilgisi olanlar yardim edebilirse cok sevinirim

Cemreserap

Bende bir sure hareketlerini takip ediyorum ayni yere yapmiyor is yaparsa kaba kakasini yapmiyor kaka yapmissa cisini yapmiyor aslinda kaba yapmasi gerektigini anliyor bende bir kap daha koymayi dusunuyordum birde boyle deneyim tesekkur ederim cevabiniz icin umarim bende bu sekilde cozebilirim