Kedi Kuru Mamaları Kiloya Göre Ne Sürede Biter?

Lunas

Başlıkta da belirttiğim gibi kaç kilo kaç zaman kalıyo ne zamana kadar yetiyor öğrenmek istiyorum. 5 kgye kadar sürelerini yazar mısınız? Bir de yavru kedi. Son olarak uygun fiyatlı kaliteli mamaları önerirseniz sevinirim. Büyçem maxs. 65-70 tl.

10 CEVAP

BeyazIm

kedilerin hiç bir şekilde mama önünden kalmaz yavru yetişkin farketmez ölçülü verilmesine dair bir yorum gördüm ona istinaden yazıyorum.. Kediler zeki varlıklar yavru da olsa yetişkin de olsa doğru mama ve gerekli aktiviteyi yaptırınca sağlıklı bir kilo artışı oluyor.. onlar ne zaman yiyeceklerini ne zaman yetmeyeceklerini ve ne kadar tüketeceklerini biliyorlar.. Kaplarının kesinlikle mamasız ve susuz kalmaması lazım.. Lakin dediğim gibi diğer sorularına da göz atmıştım oraya da yazdım.. Ailenin sergilediği bir duruş ve imkan var kediyi sahiplenip heder etme

Tam1cat

Beyazlm ye katılmadığım bir nokta var ki kediler zeki de olsa bazen duracakları noktayı bilmiyorlar. 1 yaşını geçtikten sonra ölçülü vermek daha faydalı.
Öte yandan bir kediye hazır değilsin, aylık 3000 lira harcarım diyorsun, sana ait olmayan bir parayı kedi bile almanı istemeyen ailenden isteyeceksin. Sana şunu al diyorlar çok pahalı diyorsun. Bir karar ver 3000 harcıyor musun harcamıyor musun? 10 kg al diyorlar 300 lira dersem tepki çekerim babamlardan da dedin, whiskası da araştırıyorsun. Üstüne yaşadığım yerde petshop yok, sonra var, sonra internet alışverişine kızıyor vs vs. Tutarlı değilsin. Alacağın bir can ve hazır olduğunu da sanmıyorum. Sokakta beslemek gibi olmuyor. Yarın bir gün burnun aksa kediden oluyor demeye başlayacak ailen, işeyecek etrafa kediye sokak yolu gözükecek. Kendi bencilliği yüzünden canlıları oyuncak eden insanlardan gına geldi artık.

Lunas

Bütçem*

Eğer kediniz yavruysa önünde hep mama bulunsun ölçülü vermeyin, böyle yaparsanız ayda iki kilo civarı mama tüketir. Büyüyünce ölçülü vermeye başlarsınız o zaman da ayda bir buçuk kilo civarı gider. Mama olarak ND düşük tahıllının on kilogramlık mamalarından alırsanız kilosu maksimum 35 liraya falan denk geliyor.

BenNisa

Felicia markasının kedi mamasından ben çok memnun kaldım. Bu mamayı size de deneyimlerim doğrultusunda rahatlıkla önerebilirim. Biz 1 kilosunu yaklaşık 25 TL'ye satın aldık. Sizlere de önerebilirim. Ayrıca daha yavru olduğu için bitince yerine yeni mama koymalısın. Büyüyünce de ayda yaklaşık olarak 1.5 kilo civarında sana yetecektir.

Lunas

Teşekkürler :)

Ben 4 yaşındaki kedim için mama arkasındaki ölçüyü veriyorum bire bir. Aylık 1.3 kg civarı yiyor. Fakat ben kilo vermesi için olan ölçüde veriyorum. Yavru kedide değişiklik gösterebilir.

Lunas

Peki.

Lunas

Bakın benim şu anda durumum nd almaya yetersiz ama kaliteli bazı mamaları alabilirim. Whiskası artık açıklamayacağım. 3 kişiye teker teker anlattım. Önceki sorduğum sorular bahçede bakacağım kedilerim içindi ama ben eve ikna edersem durumumuz iyi olduğunda edeceğim ve o yüzden o parayı ayırabileceğim. Petshop yok dediğimi hatırlamıyorum mama satan yer yok demiştim. Babamı buradan alıcam dedim böyle zor ikna oldu. İki cevabım da farklı hallereydi. Artık açıklamaktan bana gına geldi.

Tam1cat

Kardeşim hani arkadaşının kedisi için arıyordun lan bi lafın bi lafını tutmuyor ne bu alacağın oyuncak kedi mi