Kedim Doğum Yaptı Plasentalar İçinde Kaldı Kanadı Ve Ateşi Var

Hazalkzl

Merhabalar kedim doğum yaptı yani geçici yuva olduğum kedi sabah saat 10 da doğum yaptı 2 ye kadar 3 tane nurtopu gibi yavrumuz oldu sonrasi gelmedi saatler geçmesine rağmen şişlik hala çok fazlaydı ve yavruların plasentalari gelmedi gece 1 de 2 tane daha doğurdu 2side ölü doğdu en son doğanları plasentalariyla doğurdu aradan 1 gün geçti şişlik hala var eve 3 kere veteriner geldi en son antibiyotik vurmamiz lazım dendi süte geçer diye söyleyince ona göre ayarlayacagim dozunu dedi ve vurdu şuan kedim inanılmaz halsiz ateşi var ve biraz kanaması başladı içinde kalan plasentalari mi atacak yoksa antibiyotikden kaynaklı bir sorun mu bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

10 CEVAP

azramenar

O kadar üzüldüm ki anlatamam inşallah veteriner doğru bi hamle yapmıştır

Hazalkzl

Sabah tekrardan bir yavru daha doğurdu o da ölü doğdu sonra Veteriner geldi hemen ateşi çok yüksekti içinde hala çocuk olabilir dedi ama plasentalari da atmaya çalışıyor olabilir dedi antibiyotik tedavisine devam etmeliyiz dedi şuan tekrar doğum öncesi gibi nefes alıp vermeye başladı biraz kasılmaları da var ateşi düştü kanaması durdu ama halsizligi hala devam ediyor
ve hiç mama yemiyor

edayilmaz32

Neden öyle oldu doğuma mu müdahele ettiniz? Bence hemen veterinerinizi haberdar edin hatta çağırın..

Hazalkzl

İlk yavrusuna müdahale etmedim sorunsuz doğdu hiç acı çekmeden ses bile çıkarmadı ama ikinci ve 3.yavru vajinadan çıktıktan sonra ayakları içeride kaldı kendini sağa sola atmaya başladı kedi de vajinasindan tam çıkmadığı için oda beraberinde yalpalandi çok fazla cıyakladı o yüzden ben hemen eldiven takip çok hafif bir şekilde yavruyu çektim bıraktım sonra tekrar sessizlesti ikinip tamamen çıkardı yavruyu çok fazla kanaması oldu ama inanılmaz kan aktı neden böyle oldu bilmiyorum hiç bir veteriner de telefonunu açmıyor oyüzden ne yapacağımı da bilmiyorum

Pnck1

0535 671 2244 bu kocaelide bir veteriner siz hangi ildesiniz bilmiyorum ama bi arayın isterseniz ejder bey çok iyi bir veteriner

Pnck1

Bu vet 7 24 acik bilgi alabilirsiniz ne yapabilirsiniz diye

Hazalkzl

Çok teşekkür ederim

limis

Nasil oldu yavru?

balduman

Eski bir paylaşım ancak merak ettim plasentalar nasıl çıktı ya da çıktı mı, su an ben de aynı şeyi yaşıyorum o yüzden merak ettim

balduman

Eski bir paylaşım ancak merak ettim plasentalar nasıl çıktı ya da çıktı mı, su an ben de aynı şeyi yaşıyorum o yüzden merak ettim