Kedi Gençlik Hastalığı Nedir??

BETS

Kedim 63 günlük aşı olması için 60 günü geçmeli dedi veteriner çarşamba günü aşıya gidecektik ancak dün sürekli uyukladı u sabah kalkınca da mamasını yemediğini farkettim hemen veterineri aradım gençlik hastalığı olabilir keşke aşılasaydık falan dedi sonra biraz araştırdım bu ölümcül bi hastalıkmış:( kedime ateş düşürücü v antibiyotik verdim veterinerin dediği dozlarda mamasına da vitamin kattım ama çok iştahsız sürekli yatıyo çok üzülüyorum iyileşir dimi bu hastalıkla ilgili bilgisi olan var mı ?

7 CEVAP

aycamnkse

Aşılama Kedilerde Gençlik Hastalığı önlenmesi için son derece etkilidir. Hem canlı modifiye ve inaktif viral aşılar mevcuttur, ancak modifiye edilmiş canlı (zayıflatılmış) aşılar daha etkili olduğu ve daha hızlı immünolojik koruma üretmek gibi görünüyor. Bu iki tür aşı (kedinin burun boşlukları içine suyunu suretiyle) ya da daha fazla bilinen kas içi enjeksiyon ile ya da burun içinden verilebilir. Hamile kedi ve 6 hafta daha genç yavru dolayı potansiyel olumsuz gelişimsel sonuçları değiştirilmiş canlı ürün ile aşı yapılmamalıdır. Geçerli aşı protokolleri bir yıl sonra rapel, ya da 12 ve 16 haftalarda daha sonra yaşı 8 hafta sonra yavru kedi aşı çağrısı. Bu güçlendirici ömür boyu koruma sağlayabilir rağmen, çoğu yetkililerin 3 yılda revaccinating öneririz.
kedi Gençlik Virüsüü derece cesur ve aylarca, yıllarca, toprak fayans, halı ve mobilya arasındaki çatlakları yaşayabilir. ortamda ortadan kaldırmak için en etkili bir şekilde su ile 1:32 ağartıcı bir çözelti ile iyice dezenfeksiyon geçer.

BETS

Kimse cevap vermeyecek anlaşılan..teşekkürler

aycamnkse

genclik hastaligi olumcul bir hastaliktir..ve daha cok petshoptan alinan kedilerden gecer.gerekli islemleri yapmadiginiz takdirde kediniz ne yazikki olebilir.allah korusun insallah oyle bir sey olmaz

BETS

Aşı çarşamba olacak inşallah toparlar şu an daha iyi gibi veterinerin dediğine göre ilk 24 saatten sonra atlatması kolay umarım gençlik hastalığı değildir öyleyse bile hemen atlatır:( çok üzülüyorum bu yorgun hallerine

aycamnkse

insallah iyilesir :))

BETS

bu sabah ateşi 40 olmasına rağmen kalktı mamasını yedi tuvaletini yaptı ilacını içti şimdi topuyla oynuyo..çok mutlu oldum inşallah tamamen iyileşir bi kaç güne

aycamnkse

ohh oh masallah iyilesmis kismen artik endiselenmeyin lutfen iyilesir kesin yaa baksanana neler neler yapmis ufaklik :D