Köpeğim Saldırgan Tavırlar Gösteriyore

Ahmetyar

Merhabalar 3 aylık bir goldenım var yaklaşık 1 aydır bizle beraber yaşıyor. Aşıları bazıları tamamlandığı için ve veterinerin izni olduğu için günde 3 defa dışarı çıkartıyoruz evde çekiştirmece yada birşeyleri getirmesini sağlayarak enerjisini attırmaya çalışıyoruz ama bazı zamanlarda yanına gidip oturduğumda koluma bacağıma saldırmaya başlıyor. Hayır komutu kullanıyorum ama tam öğrenemediği için etkili olmuyor. Dokunarak şş diyerek uyarıyorum ama dönüp dolaşıp sürekli bir yerlerimi ısırıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Teşekkürler.

5 CEVAP

Fsena

Yavru köpeklerde sadece sabır sabır gerekiyor
Üstüne asla bağırmayın
Güzelce sakin ses tonunuza dikkat ederek konuşun onunla
Günde birkaç defa ödül mamasıyla komutlarınızı öğretmeye çalışın
Tuvaletini yapabilir
Bağırır
Sizinle oynamak istediği için o hareketleri yapıyo
Size saldırmıyo aslında
Çünkü o daha bebek
Daha çok çok ilgiye ihtiyacı var
Siz 3 kat daha fazla özen göstermeniz gerekir bu durumda
Onun için evin bir köşesinde hoşlandığı şeyleri bir araya getirip bi yaşam alanı yaratın
Bu petsoplarda satılan köpek halat oyuncakları oluyo ya
Ondan alın mutlaka onu çok sevecektir
Birkaç tane oyuncağı olsun
Bu şekilde giderseniz kısa sürede baya yol kat etmiş olursunuz

Yanlış bir şey yaptığında ona vurmayın (özellikle yavruyken) ona sadece bağırın yada köpeklerin yaptığı gibi tehditkar bir sesle hırlayın. Bağırın dedim diye sürekli bağırın demiş gibi anlaşılmasın sadece kötü bir şey yaptığında bağırın sürekli bagirirsaniz köpek pısırık olur.

Ahmetyar

Merhabalar cevaplarınız için teşekkür ederim ama hani oyun oynama gibi ısırmaları biliyorum o zamanlarda oyuncakları filan ısırmasını sağlıyorum. Örnek vermek gerekirse sabah yürüyüşünden dönüyoruz enerjisini atıyor. Eve geldiğimizde bende onla beraber yere oturuyorum ve birden saldırmaya başlıyor normal ısırıklardan farklı oluyor çok sert şekilde hani sevemiyorum dokunamıyorum bile direk ısırıyor.