Bu Koku Nasıl Gidecek :(

Benim kedim bahceye çıkıp gelir o yüzden evdeki tuvaletini pek kullanmazdi şimdi geçici olarak yavru kedi bakıyorum önceki kum pro line nin mavi olanıydı şimdi van cat sabunlu aldim birkaç gündür deniyoruz yine aynı kokuyor. Kedi tuvaleti odamda. Tuvalete koy demeyin. Kediye sadece odamda bakabilirim. Neden böyle kokuyor anlamadim yaptığı an temizliyorum aslında. Bir videoda içine biraz karbonat dökmüş denesem bir zararı olmaz herhalde. Uzun bir yazı oldu kusura bakmayın.

8 CEVAP

BeyazIm

O zaman siz de bir hata olabilir bakımı konusunda.. Çünkü evde 2 kedi artı sokak kedilerine bakıyoruz eşimle ve etrafımda çoğu kişi kedi bakıyoruz tuvaletleri açık ki pahalı kum değil çok ucuz kumlardan aldıkları halde bahsettiğiniz gibi ağır bir koku olmuyor.. Ki ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın düzenli temizliyorsanız o kadar ağır kokunun olması normal değil..Bu yüzden kendinizin nasıl bir yol izlediğinize bakın

Ayrica tuvalet kabini da güzelce yikadim. Filtresi de temiz.

Fsena

Tuvalet kabını düzenli olarak yıkayın mutlaka
Sirkeli suylada temizleyin
Kumu döktükten sonra
İki paket bu a101 lerde satılan karbonatlardan alıp 2 paket kumun içine döküp karıştırın
Temiz kumla karıştırın
Bu kumu tamamen dökün çöpe
Tuvaletini baya bi yıkayın
Kumu koyduktan sonrada 2 paket karbonat koyun
Günde 2 defa mutlaka tuvaletini temizleyin
Birde isterseniz
Bu oda kokuları oluyo ya
Ondan alıp tuvaletin yanına koyun
Kesin çözüm olur size

Teşekkür ederim yarın deneyeceğim

BeyazIm

ever clean kum alabilirsin tek kedi bakıyorsan sıfır koku.. benim 2 kedim var eşimle uzun zamandır 10 lt ever clean artı 10 lt proline alıp eşit miktarda koyuyoruz hem uzun ömürlü oluyor hem fiyat bakımından denge sağlıyor.. Artı olarak veterinerimiz bir başhekim kapalı tuvaletin kedi sağlığı ve psikolojisi olarak iyi olmadığını söylemişti doğal hallerinden çıkarmayın diye de uyarmıştı.. tuvaletin etrafına büyük örtü serip üstünü aç ve dediklerimi yaparsan sıkıntın kalmaz

Kediye zaten geçici bakıyorum o kuma o kadar veremem benim için çok pahalı olur. Kapalı tuvalette o kadar korkuyorsa açık tuvalette ne olur tahmin edemiyorum. Cam sürekli olarak açık gece bile korkmasın diye açıyorum

Rana45

Ben de aynı sorundan muzdariptim. Ben tuvalet yerine kartona koydum. 10 litleriyi 2 ye böldüm. Sabahtan akşama kadar bir koli yi dolduruyor onu dışarı alıp temizliyorum. Diğeri de 1 gün havalanıyor ve onu temiz olarak içeri alıyorum. Ever clean aldım. Ama kullanmadım. Micho kullanıyorum koku hem sıfıra indi hemde kedim tozuyan talk pudralı kumlardan kurtuldu.

Evet evde iki kedi ama kendi kedim o tuvaleti kullanmıyor yani bir kediye bakiyormusum gibi kediye bakmaya başladığımız zaman oldu bu koku bakalım kumu başka alırım ama o zamana kedi gitmiş olur