Terkedilmiş Köpek

limis

Arkadaşlar sokagimizda kıvırcık kahverengi tüylü bi köpek var. Daha once görmüştüm yerleri kokluyordu ama tasması vardi sanırım cok üstünde durmamıştım. Annem bugün taş yerken görmüş tasması da yokmuş. Küçük bi cins sanırım. Fotosu yok elimde. Kayıp mı acaba yoksa terk mi edildi bilmiyorum. Barınağa mi bırakayım ne yapayım bilemedim.

5 CEVAP

Sokakta kalması barınaktan daha iyi

eylemcaliskan

Barınağa bırakmak alternatifler dahilinde bile olmamalı. Hayvanı ölüme göndermiş olursunuz. Sahiplendirmeye çalışsanız?

BeyazIm

Bence güzelce fotoğraflarını çekip sahiplendirme olarak yayınlamalı ve bu süreç içerisinde gıda ihtiyacını sen karşılamalısın.. Bizim kedilerimiz olduğu halde öyle bir köpek vardı sahibi çok ilgisizdi ve gidene kadar bakımını üstlenmiştik

limis

Cins olduğu için çabuk sahiplendirilir diye düşündüm barınakta. Zaten cok dolasmıyor buralarda. Evi varsa da cok ilgisiz bi sahibi var demekki. tüyleri sürekli dışarda kalırsa dolanmaz mi?

Bence de sahiplendirmeye çalış, cins köpeklere talep çok oluyor.