Yavru Kediler Niye Kum Yer?

nifito

Yavru kedilere tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum fakat kumun içine girdiklerinde kumu büyük bir iştahla yemeye başlıyorlar. Bu her yavru da görülen bir şey mi

2 CEVAP

mephisto

Korkmayın ama gözünüz üstünde olsun.kumu tanımaya çalışıyordur.çişi geldiğinde alıp Kumunun içine koyun,alışıncaya kadar devam edin.kumu eşelemesini sağlayın.başka yere yaptığı çişi mendil ile emditip,kumun içine atın.ordan koku aldıkça kuma yapması gerektiğini anlıyor.benimkilet 1 haftada tamamen alışmışlar.ilk başta kumu koklayıp yaladılar ağızlarında dolandırfılar vs

zcerenoktay

Kuma koyduğunuzda eğer dışkı var ise kumda onu yiyordur büyük ihtimalle. Kedilerde nadir görülürken köpeklerde sıklıkla görülmektedir. Bu bir davranış bozukluğudur. Ama aynı zamanda demir eksikliğinden de kaynaklanıyor olabilir. Kendi köpeğim ve eve aldığım birkaç geçici köpek de kedi dışkısı yiyordu. Veterinerime danıştığımda davranış bozukluğu veya demir eksikliği nedeni ile olur dediği için demir takviyesi ile halletmiştik.
Ama siz yine de veteriner hekiminize danışın.