Kedime Elektrik Carpmasindan Korkuyorum.

Trakyanscat

Kedim kablolari çok kemiriyor ne demeliyim yaptigi zaman veteriner poposuna vurabilirsin dedi ama emin olamadim.

5 CEVAP

Sudeckmkc

Kabloları folyo ile kaplayın işe yarıyor

aez

Folyo kaplamanız durumunda folyoları yiyecektir. Kablolarla oynakren her görüdğünüzde başka bir oyuncakla dikkatini dağıtın. Ayrıca buzdolabı gibi takılı kalmak zorunda olmayan her kabloyu kullanmadığınızda çıkartın. Kabloları olabildiğince gözden uzak yerlerden geçirin.

Gries

Tehlikeli işler yaptığında "hayır" kelimesine denk gelecek, sert ve yüksekten bir uyarı sesi geliştirin. Bunu ender olarak kullanın; örnek olarak kablolara yaklaştığında, yememesi gereken bir şeyi yemeye çalıştığında vs. Kendisi uzaklaştığında ya da bıraktığında ödül verin, oyuncak olur; mama olur; sevgi olur. Öğreniyorlar ve o sesi hayat boyu unutmuyorlar.

Sulecrn

Uzaklaştirci spreyler var diye duymuştum işinize yaraya bilir:)

ygiz_mrtt

patisine hafifçe vur. devam ederse dikkatini başka şeylere yönelt. Veya, portakal gibi cisimleri kablolara sür kediler sevmez