Kedim Annesinden Erken Ayırdıkları İçin Oyuncağını Emiyor :'(

gamzearz

Herkese merhaba. 1 hafta önce babam eve 1ay 10 günlük kedi getirdi. Bir müşterisinin kedisi doğum yapmış 4 tane yavru doğmuş ve bakamayacağı için vermesi gerektiğini söylemiş babam da bir tanesini eve getirdi. Kedimiz mutlu gibi ama bazen oyuncağını emiyor meme arıyor :( sanırım annesini hatırlıyor.. Yapabileceğim bişey var mı bilmiyorum ona bütün gün vakit ayırıyorum oynuyorum uyurken bile kucağımda uyutuyorum bir kere de dayanamayıp süt verdim suyla karıştırıp bayıla bayıla içti.. Mamadan başka bişey yiyip içince kötü kokuyor ama olsun :( acaba canı süt mü çekiyor yoksa annesini mi özlüyor.. Üzülüyor mudur acaba nasıl anlayabilirim ki :(

4 CEVAP

Sulecrn

Benjm kedim de 2.5 aylık oda benim kıyafetlerimi emiyor. Sizinki daha çok küçükmüş bence normal aynı şeyi 1 yaşındaki kedi de yapıyor bazen diye biliyorum .

Annesinden erken ayrılan kedilerde emme refleksi çok uzun süre boyunca devam ediyor veya hiç gitmiyor.

ranteveteriner.com.tr

Lunas

Süt tozu alabilirsin. Diğer konulara fikrim yok.

Gozdetemizel

Benimki 10 aylik hala kol el boyun ne bulursa emer.anneden ayirmadik boz,emzirmeyi birakmisti aldik ama veteriner ozaman bile 8haftalik oldugunu soylemisti.anne kimbilir nekdr once kesti emzirmeyi bilmiyoruz.bu davranis icgudusel ve degismez artik.uzuldugunu ozledigjni fln dusunmeyin yani