Golden İsteyenler...

zcerenoktay

BUNU OKUYUP OYLE GOLDEN SAHIPLENIN

6 CEVAP

vhope

Barınağa gitmek (başka bir şehirdekine) 400-500 TL vermekten ucuza gelir

dollfacepersian

Türkiye'de bu golden retriever olayı o kadar yoğun ki sahiplenme adı altında yurt dışına yüzlerce golden gönderiliyor. Bu hayvanlar sahiplenilseydi gerçekten biri bir yerde paylaşırdı Türkiye 'den Golden sahiplendim diye. Bu hayvanlar büyük ihtimalle laboratuvar deneyleri vb
için gönderildiler. Durum bu kadar vahimken Türkiye 'deki insanlar hâlâ petshoptan golden alıyor. Bu ticaret ancak insanlar petshoptan hayvan almayı kestiğinde gerçekleşecek.
Golden harici birçok safkan ırk kopeği barınaklarda bulunuyor artık. Kedilerde de durum aynı şekilde.

Gsima

yalnız her şehirde bulunmuyor malesef

kopekhayrani

Katılıyorum ama her sahip böyle değil önceden golden üretiyordum bana gelip 2-3 tane golden alırlardı ayda 1 selfie çekmelerini istiyorum atınca köpeklerin ve onların mutluluğunu ozaman anlardım.

tika_waylan

Sokaklar Golden kayniyor barinaklara goldenlar. Ve en kotusu artik o kadar cok Golden var ki yurtdisina Golden kacakciligi yapiliyor yurtdisina Golden sahiplendiriyoruz diye napiliyor belli degil Cin'e kopek yenmesi icin mi labartuvarlaa deneylere mi noluyor bilinmiyor.
En cok Goldenlara uzuluyorum, o kadar sa o kaar tatli o kadar cana yakin hayvanlar ki Allah askina petshoptan ureticiden Golden almayin barinaklardan Golden kurtarin.
Dollfacepersian bahstmis biraz gervekten durum icler acisi. Kurtarabilen Golden kurtarsin ayrica bin liraya kopege kediye para vrilecegine o paraya tedavi ettirilir butun ahallenin kedisi kopegi doyar yani parayla hayvan almak zaten sacmalik, neden ucretsiz alma imkaniniz varken para verilir ki. Barinaklar, sahiplendirme siteleri, sokaklar vrken hadi hic bulamadin ve illa cins istiyorsun sor arkadasina esine dostuna yavrusu olacak var mi onu al. Gercekten parayla hayvan almak hem etik degil hem de mamaya, suya ihtiyaci olan o paralara ihtiyaci olan o kaar anli varken gercekten gereksiz ve sacma

dollfacepersian

Yurt dışına gönderilen goldenler ile ilgili küçük bir araştırma yaptım.ABD 'de"Bir Golden Sahiplen" adlı bir kuruluşa gönderilmiş. Kurumun web sayfasına baktığımda her yerde Türkiye'nin adı geçiyordu.Gerçekten sahiplendirildiklerini düşünmeye başladım.Sizlerin fikri ne bu konuda? Sitenin linki http://www.adoptagoldenatlanta.com/news.asp