Yavru Köpek Isırma Problemi

turac4545

Merhaba benim 2 aylık bir cocker im var sürekli bizi ısırıyor başta diş kaşınması olduğunu düşünsekte daha sonra tepkisel yani isteyerek olduğunu anladık artık oyun için midir bilemem ama kaşıma değil tepki vermeme olayını deniyorum ama evde 4 kişiyiz acıya dayanıklısı var dayanıksızı zaten ben hariç herkes ısırır ısırmaz bağırıyor (söylememe rağmen) yardımcı olabilecek var mıdır acaba

3 CEVAP

Çekiştirme oyuncakları çok ise yarıyor yavru köpeklerin ısırma alışkanlığını doğru yöne kanalize etmekte. Benim çocuğum geldiğinde o da çılgın gibi bütün eşyaları ve hepimizi inanılmaz ısırıyordu; elimizde oksijenli suyla geziyorduk.. ama bi gün petshoptaki satıcı çocuk bize çekiştirme halatı verdi o gün hayatımız kurtuldu :)) o çekiyor ben çekiyorum, arada bırakıyorum silkeliyor neseleniyor koşmaya başlıyor. Alıyorum ağzından arıyorum uzağa kos getir diyorum, zip zip koşup getiriyor tekrar başlıyoruz oynamaya... bunu bi deneyin derim.

Daha da çözemezseniz viks, kolonya, lavanta kolonyası filan sürün elinize kolunuza; asla ısırmaz koku kaybolana kadar. Ama oyuncakla dikkat dağıtmak ve oyunla yormak enerjisini almak en güzel ve doğru olanı.. kolay gelsin

turac4545

Teșekkür ederim

Rica ederim