Kediyi Birbirine Alıştırma

KomurveMia

Kedim 5 ay önce doğum yapmıştı. Yavrularını sahiplendirmiştim. 2 sinide ablama vermiştim. Ancak ablam işe girdiği için yavrulara geri vermek zorunda kaldı. Eve getirdim birbirlerine bağırıp tıslıyolar. Anne kedi 1,5 yaşında yavrular 5 aylık. Napıcam nasıl alıştırıcam birbirlerine

3 CEVAP

VASVIYE

geleli ne kadar oldu? benim 4 kedim var hepsi 2-3 haftada alıştı birbirlerine onlarda alışır yakında endişelenmeyin kedileri zorlamayın

Ben de iki kedi daha sahiplenmeyi düşünüyorum. Evde ayrı odalara koyup kokularını birbirlerine alıştırmayı tavsiye ediyorlar. Benim öyle bir imkanım yok kedilerim kapı açabiliyorlar çünkü (banyo hariç bütün odaların anahtarları kayıp). Nasıl yapıcam bilmiyorum, ben de herkesin tavsiyesini bekliyorum.

Zehzeh

Kedileri ayrı odalara koymak kesinlikle yanlış bir çözüm aynı ortamda bulunurlarsa daha çabuk alışırlar. Kedilerin alışma süreçleri uzun sürüyor ama sıkıntı olmaz alışırlar. Benim 4 tane kedim var aynı sorunları yaşadım. İçiniz rahat olsun alışırlar. Sadece biraz zaman.