Kediyle Ucak Seyahati Yapmak

selsen

Arkadaslar daha once kedisiyle kabin icinde ucak seyahati yapan varsa tavsiyeler verebilir mi? Bir de zorunlu belgelerin icerigi nedir? Biz rezervasyonumuzi yaptirdik. Odeme ve kontrol havalimaninda olacak. Yardimci olursaniz sevinirim.

10 CEVAP

Anonymus552223

Ucakla yapmadim ama trenle yaptim, aşi karnesine baktilar.

Gozdetemizel

Asi karnesi.dis parazit kuduz kontrol ederler yurticiyse.

Asi karnesini ve kimligini yanoniza alin birkere. Bakiyorlar. Ayrica veterinere gidip saglik kontrolu yaptirin. Hem veterinerde (eger isterseniz) yola cikacaginiz sabah hafif bir uyku ilaci verdirebilirsiniz. Hem cani sikilmaz hen de ucak tutmasini onlemis olursunuz.

limis

Taşıma çantasından çıkarmanız gerekecek kontrolden geçerken. Göğüs tasması takin korkup kaçabilir. Sakinleştirici macunlar pek ise yaramıyor galiba. Saglik kontrolu ve karnesi yaninizda olsun. Bir de ek tasima ucretini odedikten sonra size verilen kagidi kontrol edin. Bana bi kere yanslikla yabancı birinin kağıdını vermişlerdi.

Sudeckmkc

Sadece kuduz aşısı ve veterinerden alacağınız seyehat edebilir kağıdıyla yurtiçi uçuşlara kedinizi kabibde götürebilirsiniz

sanatarakci

yurtdışımı bilmiyorum ama yurtdışı için kan tahlili falan yapılıyor ama yurtiçiyse eğer 5 kilo ve üstüyse yanınızda duramıyor eğer bilet almadıysanız tabi

selsen

Hepinize tesekkurler cok yardimci oldunuz :)

Gozdetemizel

Kedi tasima kutusuyla 8kg ya kdr her havayolunda(turk) kabinde tasinir.yurtdisi avrupaysa kuduz titrasyon istenir kan alinir Ankaraya gonderilir 3 ay sonucu beklenir.arap ulkeleriyse burdan evcil kabul etmiyolar,evraklarinin tumunun arabistandan cikmis olmasi gerek( bahreyn icin bitakim ozel duzenlemeler okudum)
Tarim orman mudurlugunden devlete kaydedilmesi gerek.
Ichatsa asilar ve isterseniz veterinerden ucaklq seyahatine engel yoktur diye imzali kagit.

ygiz_mrtt

taşıma çantası ile beraber en fazla 8 kg olması gerek
karnesi mutlaka yanında bulunsun
Basınçdan etkilenmemesi için mutlaka veterinerine danış

Yurt dışı ise yine dediğim üç şey + kan tahlili için ankaraya örnek gönderilmesi lazım onuda 3-6 ayda anca alırsın. Bazen seni TC tarım ve hayvancılık müdürlüğüne yöneltip devlete kayıt eten istenebilir

Cemre890

Yurtdisi ise artik çip istiyorlar
Yurt ici kuduz asisi ve seyahat edebilir belgesi ile cok rahat seyahat edebilirsiniz.
Bende yakin zamanda yurtici seyahat ettim hicbir sikinti olmuyor