Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Eğitim kayışı nedir ne işe yarar kayışların çeşitler var mıdır

ardacelik
ardacelik

574


Arkadaşlar bazı videolarda falan gördüm ne işe yarar eğitirken farklı normalde farklı kullanmanın manası nedir bilen birileri varsa açıklayabilir mi


15 Cevap

zeynosece
zeynosece

2898


Eğitim tasmasını mı soruyorsunuz ? Boğma tasması da diyorlar. Eğer onu soruyorsanız, daha dün aldım. İlk başlarda köpeğime kıyamadığım için almamıştım. Köpeğim büyük ırk bir köpek ve kilo alıp gelişmeye başlayınca da zaptedemez oldum. Yolda beni sağa sola çekiştirip peşinden sürüklüyordu. İnsanların üzerine atlamaya çalışması da cabası. Onu zaptedeceğim diye bütün ellerim yara bere içinde. Ne kadar çekiştirdiğini siz düşünün. Neyse dün artık dedim ki bu böyle olmayacak. Biz yürüyemiyoruz. Gidip bu tasmalardan aldım. Dikenleri içe çevirerek taktım. İnanır mısınız bahsettiğim durumdan eser yok. Bizim deli dana, artık yanımdan yürüyor. İnsanları da korkutmuyor. Yani beni zor durumlara sokmuyor. Demem o ki bu tip bir sorun yaşamamak adına kullanılması gereken allah bunu yapandan razı olsun dedirten gayet güzel ve kullanışlı bir tasmadır :)


ardacelik
ardacelik

574


Diğer sorumda bunu sormuşum tekrar cevabını aldım teşekkür ederim bir de zarar vermiyo mu o dikenler


zeynosece
zeynosece

2898


Yok ucu sivri olmadigi icin zarar vermiyor :)


ardacelik
ardacelik

574


Yanınızda rahatça yürüyor mu artık bi de cinsi nedir


Puppy730
Puppy730

112669


Bu eğitim tasmalarının dikensizi var mı acaba?


ardacelik
ardacelik

574


Galiba var ama bir de bunu tasmasız yaptığınızda yanınızda aynı hızda yürğyor mu


zeynosece
zeynosece

2898


Dikeni dışa çevirince dikensiz oluyor zaten. Onu da denedim. Yine çekiştiriyor. Sizinle aynı hizada yürümesi için dikenleri içe çevirmeniz gerekiyor. Sizi çekince tasma daralıyor ve köpeğiniz yanınızda yürümek zorunda kalıyor. Cane corso kızım var doberman sorunuzdan hatırlarsınız :) 40 kiloya yaklaştı. Şu an hicbir sıkıntı yaşamıyoruz bu tasma sayesinde. İnanın hiçbir zararı yok. Olsa ben de almazdım kesinlikle. Zaten bu zamana kadar öyle zannettiğim için almayarak zaman kaybettim.


zeynosece
zeynosece

2898


![Bu içe dönük hali](http:// [url=http://hizliresim.com/z5nRdR][img]http://i.hizliresim.com/z5nRdR.jpg[/img][/url] "Resim açıklamasını girin")


zeynosece
zeynosece

2898zeynosece
zeynosece

2898Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
918 Görüntüleme
15 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor