Veteriner Köpeğime Ölecek Diyor

Hasant

Arkadaşlar 5 yaşında Alman kurdu sahibiyim 1 hafta önce köpeğime sabah baktığımda iyi olmadığını hissettim biraz gezdireyim dedim ama durumu kötüydü yürümek bile istemiyordu her zaman yediği mamayı yememişti iştahı açılır diye bende kızarmış tavuk pirzola falan aldım ama onlara da dokunmadı sadece su içip kusuyordu akşamına veterinere götürdüm gerekli ilaçları verdiler 1 haftadır veteriner kliniğinde gözetim altındaydı ama köpeğimin gençlik hastalığına yakalandığını söylediler ve bugün veteriner arayıp durumunun çok kötü olduğunu ve her an ölebileceğini söyledi ona ne yapmam gerekiyor daha önce başına gelen ve kurtaran varmı bilgi verebilecek olan varmı lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor

8 CEVAP

Anonymus552223

Gecmis olsun, 5 yasinda da oluyormuymus o hastalik:( bilgim yok maalesef ama gecmis konulardan arayabilirsiniz

Ayse_naz_G

Gençlik astalığına yakalanan her 5 köpekten 1 i yaşıyor malesef. Yürüyemiyor bir süre sonra,ayağa kalkamıyor,ve tik oluşuyor bacağında. Yaşama şansı var mı? Var. Bir umut deyip tedavilerini yaptırın fakat pahalı oluyor 5 10 bin lira arası değişiyor aşısını yaptırsaydınız keşke...

ballokumu

Yavruyken yakalanılan bi hastalık diye biliyordum duyunca üzüldüm

eylemcaliskan

Çok çok üzüldüm. Dualarım sizinle

Hasant

Sağ olun arkadaşlar.

Hasant

Sağ olun arkadaşlar.

Brewsly

Yanlış yönlendirmek istemem fakat taa eskiden bir arkadaşım anlatıyordu. Onun da bir abisiymiş köpeği yavruymuş. Gençlik hastalığı ya da kanlı ishal olmuştu ikisi farklı şeyler sanırım çok bir bilgim yok malesef. Nereye götürürse ölür demişler. Hatta bazı klinikler içeri bile sokmamış bulaşıcı diye. O abisi büyük başlarla ilgilenen bir veteriner bulmuş o da inekler için direnç sağlayan köpeğe ağır gelebilecek bir iğne vurmuş son çare olarak çünkü hiç bir şey yemiyormuş öldü ölecek gibiymiş. O iğneyi vurup haşlanmış patates, havuç rendesi ve haşlanmış tavuk bu üçünü karıştır koy yakınına 2 güne ölmezse yaşar bundan sonrada 2 günde önce o yaptığın mamayı yemeye başlarsa da büyük ihtimal yaşar demiş ve köpek yaşadı sadece yaşıtlarına göre küçük kalmış sadece. Dediğim gibi tecrübem yok. Yanlış yönlendirmek istemem ben sadece duyduğumu söylüyorum. Ölecekse son çare olarak araştırma içine girilebilir. Ama sanırım iğne pahalı olabilir.

Çok geçmiş olsun uygun tedavi ve hastalığın seyrine göre yorumlanmalı ancak belki biraz bilgi verebilir diye daha önce yazdığımız bir yazıyı paylaşıyorum:

https://ranteveteriner.com.tr/kopeginiz-genclik-hastaligina-mi-yakalandi/