Kedi Alerjisi Konusunda Tecrübe Ve Uzaman Arkadaşlar Yardım.

cavdartarlasi

Şu an nezleyim arkadaşlar, burun akıntısı halsizlik arada hapşurma. Ateş yok. Yaz ayında bunun olması ve bi haftadır geçmemesi kedi alerjisi durumunu getirdi aklıma. Tahlil sonucu bayram sonu alacağım doktora gittim alerji testi için. Asıl korkum eğer alerji çıkarsa ben kedimi bırakamam imkansız bi durum bu yapamam yani. Öğrenmek istediğim zamanla bağışıklık kazanır mı vücut? Alerji ilaçları felan onunla idare edilebiliyormuş ama yan etkileri çok. Tecrübe eden aynı durumu yaşayan arkadaşlardan yardım istiyorum. Bazı uzamanlar zamanla bağışıklık kazanılabileceğini söylemekte bazıları ise imkansız diyor.

5 CEVAP

ballokumu

Çok duydum ben aşısız bağışıklık kazananı. Ama o sırada ciğerleriniz ne duruma gelir bilemem. Bence aşı olmasanız bile ilaç alarak bağışıklık kazanmayı bekleyin. 1-2 yılda bağışıklık kazanılır zaten. 3-4 ayda kazandım diyen de var

GammaLamina

Bunun sebebi kum kaynaklı da olabilir. Ne zaman Proline kum alsam kum bitene kadar bu haldeyim. Hiç kedi alerjisi olmayan biri de birden alerji sahibi olabiliyor. Nefes darlığı yaratacak kadar sorun teşkil etmiyorsa evde düzenli temizlik yapılması sizi bir nebze rahatlatabilir.

ballokumu

Benim nefes darlığı ciğer ağrısı ile başladı şu an ilaç kullanmıyorum mesela. Ama önlem alın ben o aralar neye alerjim olduğunu bile anlayamamıştım

cavdartarlasi

Tekrar belirteyim bilmek istediğim zamanla bunu atlatan var mı ilaçsız. Aşı ve ilaçlarla oluyor biliyorum. Öğrenmek istediğim aşısız ilaçsız bağışıklık kazanan var mı?

cavdartarlasi

Bi süre dayanacağım ilaçsız nefes darlığı yok sadece nezle. İleri giderse ilaçla devam :)

Alerji nedeni kedi deri kalıntısından kalan proteinler aslında, kum ile ilgili bilemiyorum ama araştırmaya devam.