Kedim Ne Yapmaya Çalışıyor????

3-3.5 aylık erkek kedim böyle şal etek vs gibi eşyalarımı hırlayarak emiyor bi taraftan da sanırım adına yoğurma hareketi denilen bir hareket yapıyor. Ama bugün farkettim bunu yaptığı sırada pipisi de dışarı çıkıyor fotoğraf bırakıyorum daha çok küçük değil mi kızgınlık için o yüzden pek de öyle olabileceğini düşünmüyorum ve bunu hep benim eşyalarıma yapıyor ben annesi mi sanıyor acaba diyordum ama pipisini çıkararak yaptığını görünce aklıma direkt olarak kızgınlık geldi ve endişelendim siz ne düşünüyorsunuz

5 CEVAP

GammaLamina

Genital bölgesini keşfeden ve vücudunu tanımaya başlayan çocuklar gibi düşünün. Bir süre sonra genital bölgesini yalayıp temizlemeye, koklamaya başlayacaktır. Bu sadece bir keşif. Kızgınlığa girseydi direkt olarak koku bırakma ile karşılaşırdınız. Sadece vücudunu kullanıyor :)

Sulecrn

Benim kedim de 3 aylik oda kiyaftelerimi emiyor ısırıyor ama hiç oraya dikkat etmedim ergenlik için baya erken bence ama bilmiyorum bizde o durum yok

Fatmolgn

3 aylıkken kızgınlığa girebileceğini düşünmüyorum ben. Benim oğlum 8 aylıkken bu durumu yapmaya başladı. Kızgınlığa girmişti. Daha önce hiç rastlamadım bunu yaptığına. Seni annesi zannedip bunu o yüzden yapıyor olabilir :)

Teşekkür ederim

incimia

Annesi zannediyor emmeye çalışıyor bu bazı kedilerde olan durumlar. bir süre böyle yapar