Kedim Tırmalama Tahtasını Kullanmıyor

ZarNiaN

Kedime tırmalama tahtası aldım fakat kullanmıyor o kadar para verdim hiç oralı değil ne yapıp onu oraya çekebilirim lütfen yardım edin param boşa gitti diye hissesiyorum şimdiden teşekkür ederimn

20 CEVAP

Paranızın boş a gittiğini sanmıyorum. Bende tırmalama tahtası aldım benim kedimde ilk birkaç hafta hatta gün kullanmadı. Sonra ben gittim o tırmalama tahtasını falan kedi gibi tımaladım ama işe yaramadı bir kaç gün sonra bir baktım tırmalamaya başladı. Sizin kendinizde birkaç gün sonra alışır. Sadece SABREDİN

ZarNiaN

3 hafta oldu hala tık yok halımı tırmalıyor tahtayı tırmalamıyor

GammaLamina

Çünkü kediler insanlar gibi "Aaa bak bu şu işe yarıyor. Hemen kullanayım." demiyorlar ahsbsjhsjwhs. Siz göstereceksiniz. Sizi taklit etmesini sağlayacaksınız. Gerekirse her yaptığında odullendirebilirsiniz. Patilerini tutup tırmalama tahtasına hafifçe sürtebilirsiniz. Elbette tüm bunlardan sonra sadece tırmalama tahtasını kullanmayacak, bunu unutmamak gerek. Enerjisinin büyük bir kismini tirmalama tahtasına verir ama arada bir halınızı da tirmalar.

bidiboom

Ben de denedim gosterdim patisini surttum ama hic ise yaramadi haftalarca odun oylece durdu (maddi imkanim yetmediginden firindan kalin bir odun aldim ama tam kedilerin sevdigi kabuklari kalin catlak catlak olanindan), mobilyami en cok tirmaladiklari yere tam tirmaladigi alani kapatacak sekilde dikine dayadim, odunu pas gecip yanindan gorunen azicik bir kadifeyi tirmalamayi tercih ettiler.. pes ettim napim:( su an mobilyalarimin ve bazamin bir kisminin altindaki tahtalar gorunuyor parca pincik etti benim oglan:(

GammaLamina

Kediniz ağzınızın tadını biliyor demek ki. Bana da bir odun verseler herhalde yüzüne bakmazdım. Canı sağ olsun.

Aycalandia

Odun degilde normal tırmalama tahtası alsaydınız keske, oyle cok ucuk bir fiyati yok gayet ucuza da bulabilirsiniz.

GammaLamina

@bidiboom sorun şu ki kedi bile bakmıyor odunun yüzüne :) Nüansları kaçırmanızı anlıyorum ama eve odun sokmanızı tavsiye etmem. İçindeki çatlaklarda böcekler üreyebilir. Cilalattıysanız da kediniz o hissiyatı sevmeyebilir ve bu yüzden kullanmıyor olabilir. Uzunca bir halatı dik durabilen temiz oduna su bazlı yapıştırıcıyla dolandıra dolandıra yapıştırın. Hem bütçe dostu hem de kediniz mobilyalardaki o kumaş dokuyu onunla bulup istediği gibi gerilebilecektir.

Kedinin oyuncağıyla ilgilenmeniz için dokunmasını istemediğiniz yerlere dokunduğu an onu oyuncağına götürmeniz gerekiyor. Bir iki güne sizin götürmenizden bıkıp yeni oyuncağının keyfini çıkaracaktır.

Catnip spreyleri oluyor onlardan sıkın üstüne tüm vaktini orda geçirmeye başlayacaktır :). Catnipe bayılıyor çoğu kedi.

bidiboom

@GammaLamina Super fikir, niye yapmamisim bugune kadar!? Iste hayatin akisi insani alip goturuyor rafa kaldiriyorsunuz, cok iyi oldu bu, uygulicam insallah, cok tesekkur ederim:)

ygiz_mrtt

kediyi elinilze koltuk altından tutun ve tırmalama tahtasının yanına gidin. ardından kediyi alçak ama patileri hemen deymeyecek şekilde bırakın tırmalama tahtasının üzerine. Tutunacak zaten tutununca pençelerini çıkaracak zaten bu yüzden o hissiyatı sevecek

bidiboom

@GammaLamina Yalniz siz kedi degilsiniz, odunlarin yuzune bakmamaniz normal:))

@ygz_mrtt İyi fikirmis bi de bunu deniyim, kendi adima tesekkurler..

Bbozyer

kedi otu spreyi kullanabilirsin. kokusu çok hoşlarına gidiyor. ayrıca yeni bir oyuncağı anında keşfetmesini beklemeyin. zamanla kendisi farkına varıp kullanacaktır.

Sudeckmkc

Catnip sürün biraz ile yarayabilir

Moonsta

Benim de kedim kullanmıyor üstüne oyuncaklar astım hatta kedi gibi ben tirmaladim yavaş yavaş alışmaya başladı

Palyaco

Catnip sprey sikin dikkatini çekecektir