Kedimi Yıkadım Pire Buldum Ne Yapmam Gerkiyor

Bugün yıkadım ufaklığı o esnada üstünde pirenin gediğini gördüm yakalayamadım dış parazit olan ilaç mi sürsem yoksa doğal yollarla bi çözüm mubulsam?

13 CEVAP

Anonymus552223

2 aydan kucukse biraz daha bekleyin, iki aylik olunca veterinerden damla alirsiniz kilosuna gore. Evime bulasir diye de dusunmeyin bulasmiyor

ygiz_mrtt

Bu durumlarda (pire parazit vs.) Veteriner hekiminize danışın

Dlrklc

Merhaba boyle bir durumda dis parazit yapin ilac kedinin derisi tarafindan emiliyor ve pire kediyi issirinca ölüp dökülüyor. Benim de basima geldi ve bu sekilde atlattik

Veterinere danışın bir sprey verir büyük ihtimal

Sselin1

Kediniz 2 ayliktan buyukse veterinere götürüp dış parazit damlasi uygulatabilirsiniz tecrubeniz yoksa kendiniz uygulamayin kediniz zehirlenebilir. Aşırı piresi yoksa isterseniz kendiniz de temzileyebilirsiniz ben genelde öyle yapiyordum zamanla pire falan kalmiyordu.

Edasydn

Veterinere dansarak sprey satin alin ve bir an önce dis parazit uygulamasi yaptirin

Raubeyaz

Eğer zaten parazit uygulandıysa ve pire varsa, pireler için tasma var, oda olmazsa bir kaç dilim limonu suda kaynayana kadar ısıtın, biraz ılık olana kadar beklesin, sonra kendinizin derisine değmeyecek şekilde tüğlerine hafta da 3 kere uygulayın, benim bahçede beslediğim kedilerde işe yaramıştı.

Ahsenbb

En doğalı biberiye yağıdır.Dış parazit uygulaması yapmıyorum ben.Ne zaman versem ağır geliyor çocuğuma.Çözümü biberiye yağında buldum.

Bugün görürdüm veterinere ic parazit için enjeksiyon asi yaptı dış parazit için boynuna damlatti ama 1.5 aylik kedi demişti bana 2 ay olmadi

Karni şişti ic parazitten dolayı olmuş kurtçuk döküyordu kaç gündür

Biberiye yağını bende bi yerde okumuştum iyi geliyor mus ama benim kedimde çok pire vardı yıkadım seçtim hep ama 2 gün sonra yine üstünde bulunca damla şart dedim .

Sselin1

Bir kere yikayinca gecmiyor malesef yumurtalardan yeniler cikiyor düzenli olarak papatya cayi veya biberiye cayina diş fircasini batırıp tarayin ya da sık dişli bit taragi ile. Gördükce de elinizle temizleyin Tek tük kalmissa kisa zamanda biter illaki.

Bkt55

Dış parazit yapıldıysa korkmayın en kısa zamanda üremeden ölüyor pireler yapılmadıysa yaptırın yada kendiniz uygulayın tecrübeliyseniz