Kuduz Aşısı

Bari

Kedim için kuduz aşısı yaptırmalımıyım
Gereklimi herhangi bi zararı varmı sizler yaptırdınızmı?

5 CEVAP

selsen

Ben yaptirdim ama mecburiyetten. Ucak seyahati icin zorunlu. Eger kediniz hic disari cikmiyorsa bence kedinizi bosuna yormayin. Cunku bizim icin cok zordu. Cok cani acidi atesi bayagi cikti. Bir de yanlis yerden yapilma mevzusu var. O da ayri bir sorun. Kisacasi veterinerimin de soyledigi gibi asilar icinde ev kedisi icin en gereksizi.

Bence kuduzu kesinlikle yaptırın. Aniden çıkan bir seyahat için kedinizi de götürmeniz gerekebilir bilemeyiz. Hem de evinize gelen misafiri tırmalar misafir sorun çıkarır falan bence riske girmeye gerek yok. Kuduz, karma ve iç dış parazit yaptırın diğerlerine gerek yok.

Anonymus552223

6 aydan once yapilmiyor o asi. 1 kez yaptirmistim ben de karnede bulunsun diye. Yolculuklarda zorunlu cunku. Ama mecburiyetten yani

Bari

Herhangi yan etkileri oldumu sizler yaşadınızmı durduk yere problem yaşamaktan korkuyorum
Hiç dışarı çıkmazssa kuduz aşısı gereksizmi sizce çıkmazssa yaptırmayalımmı benim kontrolüm altında
olcaksa
Seyahat falan olma ihtimali yok olsada yavrumun yanında kalacak birileri mutlaka var aile içinde öyle bi durum yaşamam

Yaptırma sebebim sadece herhangi bi tehlike kuduzla ilgili

Gozdetemizel

Ben ztn yurtdisinda yasadigim icin mecbur yaptiriyorum.veterinerimizde yaptirmayi oneriyor cunki kuduz mikrobunu en cok yarasalar tasiyor ve bulundugumuz ulkede cok yarasa var.onun disinda sokaktan ayakkabiyla bile eve getirilebilecek bi mikrop diyen de var.tum bunlar olmasa da yaptirirdim hepimizin sagligi icin.sadece parazitlerini yilda 2 kez yaptiriyoruz cunki hep evde oldugu icin6ayda 1 yeterli dedi