Kedim Çok Hızlı Solunum Yapıyor

selindn

Arkadaşlar mekan değişikliği yaptık, yazlığa geçtik doğal olarak kedimizi de aldık. Gelmeden önce böyle bir şeyi yoktu eve gelince ilk önce sıcaktandır deyip klimayı açtım biraz ama hala devam ediyor. Stresten midir dersiniz? Çokta sevdi hemen benimsedi burayı halbuki ama o kadar hızlı nefes alıp veriyor ki beni korkutuyor.

3 CEVAP

bidiboom

Videosunu cekip veterinerinize yollayip takip etmesini saglarsaniz iyi olur, hiperventile gibi duruyor, sebebi ates te olabilir, gerilim durumunda asiri adrenalin salinimi da olabilir, karin ici basinc ta, baska bir sey de.. popodan atesine bakabileceginiz bir ates-olceriniz varsa atesi var mi gorebilirsiniz, ki bu heyecan/gerilimden de enfeksiyondan da olabilir.. ates nabiz takibiyle bakalim gun icinde rahatlayacak mi gorebilirsiniz, ama her durumda veterinerinizle temasta kalmanizda fayda var..

selindn

Şu an normale döndü gibi tahmin ediyorum strestendi, eğer geçmeseydi dediklerinizi uygulayacaktım ama yine de takip edeceğim. Teşekkür ederim cevabınız için.

Zynpkck

Yaz ayında dışarı çıktıklarında yada koştuklarında dillerini dışarı çıkarıp nefes alabilirler kalp atışları hızlanır bunlar normaldir