Yumurta Kabuğu

erdemrabia632

Geçen 3 aylık kedim yumurta kabuğu yerken gördüm ve internette de okudum kediye neden yumurta kabuğu verilmeli başlığı altında ve instagramda da barınak meleği kedilere verirken denk geldim siz veriyor musunuz nasıl veriliyor fikriniz var mı

12 CEVAP

GammaLamina

Kalsiyum için veriyorlar. Yumurta kabuğunu toz haline getirip mamasına karıştırıyorlar. İyi bir mamanız varsa buna ihtiyacınız olacağını sanmıyorum.

ygiz_mrtt

Vermiyorum, verilmemesi gerek

pinarcaya

Ben de rondoda toz haline getirip arada vermek icin buzdolabina koydum ama vermek hic aklima gelmiyor:)

BalliBadem

Normal mama kullananlar veriyor mu bilmiyorum ama barf yapanlar kedi kemik yemeyi reddediyorsa kalsiyum için kullanıyor, Badem kemik yediği için hiç kullanma gereği duymadım ama hazır mamalarda kalsiyum var zaten

BalliBadem

Sbkart2207, emziriyorsa iyi olur diye biliyorum ama normal hazır mama yiyen kedilere vermek doğru olmaz diye düşünüyorum çünkü kalsiyum fazlalığı kemiklerde anamoli ve mesanede taşa sebep olabilir herşeyin fazlası zarar

SBKart2207

Evet zaten genelde vermiyorum normal beslenen kedime bıcır emziriyor verirken biraz digeirne de vereyim dedim

NSukun

Rondodan geçirip evde yaptığım yaş mamanın içerisine ekliyorum veteriner tarifi

NSukun

Yoğurda da karıştırıp verebilirsiniz özellikle bebeklik emzirme ve hamilelik dönemi kalsiyum ihtiyacı icin

SBKart2207

Kaynayıp pişirdigim yumurtalarin kabuğunu üstüne ezip serpsem olur mu yoksa vitamininden bişey kaybeder mi

SBKart2207

Evet ben kedim emziriyor diye veriyorum bazen her gün gerekli olmaz herhalde

Ozlemcakil

Benim kedim rasitizmmis su an 2 aylik , 16 gundur bizimle ben sokakdan ilk aldigimda cok mjnikti patileri kucuktu ben de anneden erken ayrildi diye ( karlar yagmadan sokaktaydi durumu kotu ve ishaldi mebcur aldim) evdeyken kumjnu yedigini nefes nefese kaldigini farkettim ki yigurt ve vitamin verdigim halde veterinere gittiimde ogrendim , doktorbyumurta kabugunubiyice ezip un gibi yapip yedirmemi ev yogurdu kefir tavuk vermemi soyleyip ilave vitamin verdi , yani hasta kedilerde de bu yiyecekler yedirmek lazim zaten benimki kendine ne yariyorsa kokuyu alir almaz agliyor:)