Zararlı Mı?

minnoskoss_123

Merhaba. Halamın yavru kedisi var. Kedisini normal mamayla besliyor ve ayrıca her sabah yumurtanın sarısını veriyor. (yada beyazı) Her sabah vermesi ya da az vermesi zararlı olur mu?

10 CEVAP

DumanveNecati

Yumurta verilebilir diye biliyorum. Proteinli ;) ama her sabah verilir mi bilmiyorum

ygiz_mrtt

Öncelikle asla yumurta verme tarftarı değilim ama çiğ veriyorsa büyükçe bir sıkıntı var. Mümkünse pişmiş olarak yesin(kızartılmamış,haşlanmış). Ve yumurtanın sarısı veya beyazını tamamen yemesin ölçülü olarak verilsin

GammaLamina

Her sabah yumurta sarısının yarısı ya da iki günde bir tam yumurta sarısı verilebilir aslında. Ben bıldırcın yumurtası veriyorum bazen, daha ölçülü olsun diye.

minnoskoss_123

@pufik kendi kedinizle benimkini karıştırmayın. Bir de balığınızı. Küçücük fanusta sonuçta hayvan.

Yumurta sağlıklı

ciremcakir

Haftada 1 yumurta haşlanarak verilmeli fazlası zarar

cavdartarlasi

Her sabah yavru kediye verilmez. Ve haşlanmış iyi pişmiş verilmeli normalde. Yavru kedi için doğrusu haftada en fazla bi adet.

Bu kuru mama ile beslenen yavrular için ek gıda olarak. Eğer kuru mama ile beslenmiyorsa bir çok mineral vitamin proteinin oluşturduğu karışık öğün verilmeli. Ve yine arada yumurta besleyici olacaktır. Fakat yumurta vb. gibi günlük vitamin mineral protein karbonhidrat ihtiyacını tam karşılamayacak gıdalar sürekli tekrarlı değil de, ek gıda olarak tüketilmeli.

Verilirse n olur ? Beslenme bozukluğu nedeniyle bir çok rahatsızlık tetiklenir ve yavru kedinin gelişimi aksar.

Her gün biraz fazla değil mi? Ben haftada bir tam yumurta veriyorum ikisine de.

minnoskoss_123

Artık hergün vermiyorlar. Haşlayarak veriyorlardı.

pufik

E tabikide zararlı kedi bence fazla yaşamaz