Lütfen Yardım Edin?!

NZI

Ben bayramda toplayacağım paramla kedi maması alıp sokaktaki kedilere vermek istiyorum. Benim yaşadığım yerde okulların başlamasına 20 gün (türkiyeyi bilmem) falan kaldı. Bende her sabah okula giderken geçtiğim çöplüğün yanında kediler var onlara mama vermek istiyorum ama ablam diyor ki BİZ TAŞINDIK YADA SENİN YEMİN BİTTİ VE VERMEMEYE BAŞLADIN ONLAR VERMENE ALIŞTIKLARI İÇİN KENDİLERİ YEMEK BULMAYI BIRAKTIKLARI İÇİN AÇLIKTAN ÖLEBİLİRLER. Ben bunu duyunca başta umrumda olmadı ama biraz daha düşününce ya öyle bişey olursa diye korkuyorum. Ben iyilik yapmak istiyorum, ama iyilik yapayım diye de kötülük yapmak istemiyorum. Sizce ne yapabilirim?

21 CEVAP

toffy_the_cat

Ben benimkilere beybilikten beri baktım ama en sok ikisi çöpte geziyordu ;)

NZI

Mısır

NZI

Çöpte gezleri normal bence. Yemek bulmak için en iyi yer onlar için.

Anonymus552223

Yerler evet. Sokaktaki minicik kediler bile katir kutur yiyor kocaman mamalari. Misirda fiyatlar nasil bilmiyorum ama 15 kiloluk seklinde alirsaniz daha ucuza geliyor.

NZI

O zaman ben büyük kedi maması alayım. Açıkcası ben bilmiyorum burdaki mama fiyatlarını ama fark etmez alcam dedim alcam. Ben 15 kilo alursam hep vermicem ya bayatlamır falan diye korkuyorum, o yüzden bize bir ara kedi gelmişti (sahibi tatildeyken bakcaktık) bize küçük poşet mama verdiler, kilosuna falan bakmadım ama eğer onun boyunda mama bulabilirsem alıcam. Herkeze yardımları için çok teşekkür ederim!

bappatan

Bizim terasımıza kedi yavruladı biz yavru kedi maması aldık çünkü dişleri küçüktü. Anne de yiyebildi bence yavru kedi maması alın hem yavrular yer hem anneleri ama büyük kedi maması alırsanız bazı yavrular yiyemeyebilir :)