Kedimin Irkı?????

bgdkts

Merhaba, kedim Minnoş’un ırkına Sarman diyorlar fakat Sarman olmadığına eminim. Karakter bakımından çok soğuk, ürkek, artist bir kedi :D sırnaşıklık asla yok. Köpeğimle 2 ayda alıştılar birbirlerine zarar verme huyu yok. Ama bana cok agresiflik yapıyor.
Tüyleri dehşet kabarık ve gür. Kücükken kulak arkasında da saçları vardı uzun cenesine kadar sonra döküldüler. Kuyruğu da tilki kuyruğu gibi :D İlgili birileri yardımcı olursa cok sevinirim.

5 CEVAP

pisipisi123

Sarman, bir ırk değildir zaten. Renginden dolayı halk arasında verilen isimdir. Tekirin de ırk değil, desen ismi olduğu gibi. Bunlar karışık / melez ırklardır. Yalnızca renge göre ırk tahlili yapılamaz.

toffy_the_cat

Benim sokaktaki kedim sibirya kedisi sanıyorlar ama sokak kedisi.Her kedinin karakteristik ve fiziksel özellikleri farklı.Tüylerinin kabarık olması ve sakin olması cins olduğu manasına gelmez.

Sarman gibi.Sokaktan yada barınnakta aldıysan %99 sarman

ygiz_mrtt

Halis mulis sarman

bgdkts

Çok teşekkürler herkese

sarmanbirkedi

Benim sarman oyuncu sirnasik çok konuşkan manyak biri iste. Bu arada biri tekir ırk değil yazmış. Tekir irktir ve sarman da onun turuncularidir. Yani kediniz sarman tekir.